Subskrybuj podcast na wybranym urządzeniu i otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach:
Z czym Ci się kojarzy odpuszczanie? Czy na myśl o odpuszczeniu czegoś (odpuszczeniu sobie) czujesz spadek energii, apatię, marazm i już teraz zaczynasz się czuć bezradna i zrezygnowana? Chcę Ci podpowiedzieć jak wrócisz do równowagi. Dla mnie odpuszczanie stało się tożsame z wygospodarowaniem owocnego czasu na to, co mnie nakręca; czasu i energii na nowe fascynujące projekty. Kojarzy mi się ze zgodą na to, co się dzieje niezależnie ode mnie i rodzi we mnie – nie frustrację, ale miłe oczekiwanie na nowy bieg zdarzeń, na ciekawy flirt, z tym co przyjdzie następne. Odpuszczanie dało mi też poczucie sprawstwa i głębokiej świadomości, że każda decyzja, nawet ta, czy chcę wypić teraz sok czy wodę rodzi kolejne zdarzenia i konsekwencje. Widzę coraz więcej jak sama tkam moją sieć i nie jest to splot przypadkowy.
Dzisiaj opowiem Ci o umiejętności, która odgruzuje twój świat z niepotrzebnych Ci i niesłużących czynności, relacji, przekonań. I to nie znaczy, że będziesz robić mniej, że będziesz mniej efektywna, że będziesz mieć bałagan w domu lub że będziesz mniej zarabiać i gorzej dbać o rodzinę. (Po chwili zastanowienia, stwierdzam, że może będziesz mieć bałagan albo mniej zarabiać, ale nie dlatego, że odpuszczasz teraz… a może dlatego, że nie umiałaś odpuścić kiedyś…).
Sama robię mnóstwo rzeczy i wybieram – co zrobię, a czego nie zrobię – i wybieram to -n-i-e-u-s-t-a-n-n-i-e. Co chwilę podejmuję jakąś decyzję. To nawyk. Gdy jest wdrożony i praktykowany – kojarzy się bardziej z tym, – co zrobię – i – co jest dla mnie ważne -, z tym – czego pragnę – i – jakie chcę mieć życie – niż z rezygnacją z czegoś. Chociaż to oczywiście też czasem się wydarza.
Odpuszczanie, choć nie brzmi seksy, jest “metodą” na to, żeby zadbać o to, co dla nas naprawdę ważne.
Co się naprawdę może stać, gdy odpuścisz?
Opowiadam w podcaście o moim doświadczeniu z odpuszczaniem i redukowaniem. Posłuchaj także innych wątków:
- Czym jest odpuszczanie w praktyce.
- Jak przestrzeń, w której konie mogą lepiej zadbać o siebie pomaga im odpuścić?
- Dlaczego w fazie Budzenia (czy w niej jesteś – sprawdzisz w quizie rozwojowym) nie mamy jeszcze umiejętności radzenia sobie z toksycznymi relacjami czy czynnościami, które zjadają nasz czas i energię?
- Co już umiemy w fazie Lejce w ręce i Mistrzostwo? (to kolejne fazy rozwojowe).
- Czy coś się stało, jak odpuściłam wszystko, co nie jest niezbędne, gdy byłam chora…
- Zdziwisz się, ale opowiadam też o hartowaniu stali 😉 i odpuszczaniu jako procesie, bez którego stal jest podatna na samoistne pękanie oraz wykazuje wysoki stopień naprężeń wewnętrznych. Tak, tak. Odpuszczanie jest nam potrzebne 🙂
- Zadam Ci trochę pytań, które pomogą Ci przemyśleć, co odpuścić.
- Zdradzę także, co zamierzam odpuścić w 2022 roku.
- I co może to mieć wspólnego z Tobą? Może znajdziesz w tym roku swój czas na horsesense… zajrzyj do nadchodzących programów rozwojowych tutaj.
Odcinek trwa 29 minut.
Posłuchaj także innych podcastów w podobnej tematyce:
- Życie, w którym masz czas, czyli o zarządzaniu czasem (Odcinek 29) – Podcast, w którym opowiadam o redukowaniu niepotrzebnych czynności.
- Wytresowanie… i jak się go pozbyć (Odcinek 59). Odcinek o tym, co nam może przeszkadzać w odpuszczeniu, czyli o przekonaniach, społecznych normach i schematach w naszej głowie.