Listen to “#60 – Zapomnij o sennikach, czyli jak dobrze pracować ze snami – Z wiatrem w grzywie” on Spreaker.
Subskrybuj podcast na wybranym urządzeniu i otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach:
Większa część naszej psychiki to część nieświadoma, a sny to takie listy od naszej nieświadomości. Często gotowe wskazówki, jednak dość mocno zakodowane. Jak je odczytać? Na pewno nie przy pomocy sennika. Możemy z nimi pracować i daje to niesamowite wsparcie w integracji swoich nieświadomych części i dopełnianiu swojej osobowości. Posłuchaj odcinka o pracy ze snami.
Dlaczego senniki nie działają?
I inne tematy, o których mówię w tym odcinku:
- Na czym polega jungowskie podejście do pracy ze snami?
- Czym są sny kompensujące i korygujące?
- Jak to się dzieje, że sny są indywidualną wiadomością od naszej nieświadomości, zawartą w obrazie i skierowaną do naszej świadomości?
- Dlaczego przekaz ze snów bywa absurdalny czy straszny?
- W jaki sposób czerpać informacje ze swoich snów i dlaczego warto rozszyfrowywać ten kod?
- O sensie pracy ze snami i jak uzyskać lekkość w działaniu (będzie o animusie, czyli męskich pierwiastkach w psychice kobiety).
- Jak rozpocząć taniec z nieświadomością? – podstawowe sposoby pracy ze snami.
Odcinek trwa 30 minut. Dobrego słuchania 🙂
DARMOWE WSPARCIE
Karty pracy do podcastu
Zajrzyj pod Kamień rozwojowy 11 (Facylitowanie wewnętrznych głosów).
Jeśli już zapisywałaś się na karty pracy możesz kliknąć tutaj Jeśli pierwszy raz pobierasz moje karty do podcastu, zapisz się poniżej.
Wymienione w odcinku:
- Carl Gustav Jung
- Psychologia zorientowana na proces Mindella
Pamiętam niektóre sny, zaraz po przebudzeniu potem odpływają. To ciekawe, bo po niektórych snach jestem zmęczona..
Tak może być, bo w snach dzieje się bardzo dużo procesów psychicznych. Ciało jest siedliskiem nieświadomości, dlatego też czasem choroby są związane z psychiką i potrzebują zmian właśnie w niej.
Zastanawiam się jaki “termin ważności” 😉 mają sny… Czy próba zrozumienia o czym mówiły nam sny 10 lat temu ma sens? Czy tylko w danym momencie jest to informacja, którą świadomość jakoś może przyswoić? I co ze snami, które się powtarzają? Czy oznaczają, że ciągle mamy nieprzepracowany jakiś temat?
Poza tym mam wrażenie, że tylko niektóre sny są znaczące i mam ochotę je rozgryzać. Pozostałe mają jakby mniejszy ciężar gatunkowy i nie czuję potrzeby w ogóle zastanawiania się nad nimi. hmmm…
Nie mają terminu ważności:) nawet się mówi, że główny sens dzieciństwa czy inne znaczące sny mogą być tzw. mitem życiowym. Mit życiowy to nic innego jak najważniejsza część psychiki, wokół której wiele zmagań się toczy w życiu:)
Sny, które się powtarzają to najprawdopodobniej coś co jest już mniej lub bardziej świadome, ale nie wprowadzone w życie.
I tak tylko część jest znacząca reszta to kompensujące czyli uzupełniające codzienne doświadczenie.
Posłuchałam podcastu już jakiś czas temu. Dzisiejszy sen sprawił że zajrzałam a tu widzę jeszcze kawkę o tym więc posłuchałam i….objawienie! Że można na nie patrzeć jak na nieznane krainy naszej psychiki 🙂 Dziękuję ❤
Tak!