HorseSensownia – pobyt rozwojowy z końmi

Podróż w głąb siebie, w rytmie natury i stada koni

HorseSensownia to 5 dni rozwoju, bycia w grupie, poszerzania świadomości, wyrównywania oddechu.
Pobyt po którym inaczej można spojrzeć na codzienność i stojące przed każdym wyzwania.

Dlaczego warto?

IMG_0142

HorseSensownia – pobyt typu Odosobnienie tzw. Retreat

Odosobnienie tzw. Retreat jest uznanym sposobem na rozwojowe doświadczenie. Umożliwia zdystansowanie się do codzienności i zajęcie się tymi aspektami rozwojowymi, które akurat tego potrzebują. Aura ośrodka HorseSense i kameralne grupy (2-6 osobowe) powodują, że rozwój przeplata się z odpoczynkiem. Dzięki temu, można naładować energię, zrewidować swoje sposoby działania, otworzyć się na nowy rozwojowy krok.

Całemu procesowi towarzyszy Agata Wiatrowska wraz ze stadem koni. Stado HorseSense żyje w krainie ze stajnią wolnowybiegową, urozmaiconym terenem, w otoczeniu dzikich zwierząt. To właśnie obecność koni, pozwala celom rozwojowym nabrać niezwykłego tempa i precyzji.

Wewnętrzna wędrówka rozwojowa

Codziennie odbywają się 5 godzinne sesje grupowe opierające się o kontakt z końmi (bez wsiadania na konie) prowadzone przez Agatę Wiatrowską. Po warsztatach jest czas na wędrówkę po okolicznych lasach, w tym w rezerwacie Puszczy Mariańskiej (800m od ośrodka) czy po prostu lekturę dobrej książki.

Jak większość naszych programów, tak i ten będzie toczył się w oparciu o mądrość chwili i intuicji prowadzącej Agaty Wiatrowskiej. Agata prowadzi grupę z lekko zarysowaną strukturą, skupiając się na procesie i na tym co ujawnia się, do zajęcia się w danym momencie. Nie jest to szkolenie tylko przestrzeń rozwojowa, czyli nie ma teorii. Doświadczamy siebie, zaglądamy do swojego świata wewnętrznego, potrzeb wynikających z wyzwań w życiu i o tym rozmawiamy.

20181125_132924m
IMG_8856

Orientacyjne tematy, którymi możemy się zajmować:

– tajemnice działania, czyli o tym, co wydarza się między Tobą, a Twoim marzeniem czy wizją,
– mądrość stojąca za aktualnymi wyzwaniami
– autentyczność – kim jestem, moje potrzeby,
– komunikacja, w tym w szczególności: porozumienie bez przemocy, droga do głębszych relacji,
– przywództwo osobiste i wobec innych,
– i inne tematy, które będą wynikać z Twoich potrzeb rozwojowych.

Ramowy program HorseSensowni:

Środa   Przyjazdy od 13:00

14:00 – 19:00   I dzień warsztatów Jakiemu tematowi/obszarowi chcę się przyjrzeć? Co jest aktualnie ważne? – Rozpoczęcie, zapoznanie ze sobą, ośrodkiem. Tu wprowadzam Was w pierwsze doświadczenia z końmi, dzielimy się celami rozwojowymi lub ich poszukujemy.
Wieczorem – czas wspólny lub osobny, robienie posiłków, książka, kominek.

Czwartek

10:00 – 15:00   II dzień warsztatów Samoświadomość w tzw. „praniu”.
Popołudnia to czas na wspólne posiłki, spacery po okolicy, wsłuchiwanie się w siebie. Z książką lub bez. W rozmowie lub milcząc. To czas odpoczynku, który może być czasem trudny (tyle nie zajętego czasu???)… ale właśnie taki czas jest potrzebny, żeby „wchłonąć” treści rozwojowe i „wrócić” do siebie.

Piątek

10:00 – 15:00   III dzień warsztatów Transformacja – niesłużących mechanizmów, sposobów myślenia i działania, zmierzanie się z rzeczywistością. Nie naciskam na zmianę;) ten moduł „dla chętnych”.

Sobota

10:00 – 15:00   IV dzień warsztatów Przywództwo osobiste  – czyli podstawa działania w świecie niezależnie czy w stosunku do siebie, projektów czy innych ludzi.

Niedziela

9:30 – 14:30  V dzień warsztatów Droga do celu. Co jest moim kolejnym krokiem?
Wyjazdy do 16:00.

Uczestniczki poprzednich HorseSensowni opowiadają o swoim doświadczeniu

Jako osoba, która od lat wielu ma styczność z końmi muszę przyznać szczerze, że doświadczyłam czegoś bardzo nowego, bardzo cennego i wręcz poruszającego.
Potwierdziło mnie jakie konie są niesamowite. Jak wspaniale wyczuwają ludzkie emocje. Doświadczenie z Anyżem, było najbardziej wyjątkowe. Zwykły spacer z koniem dookoła placu i idealnie wyczuł jak wiele obaw, leków, niepewności mam w sobie, a on z pełnym spokojem mnie prowadził i tryknął nosem dla dodania otuchy 🙂

Jedno z najtrudniejszych grupowych zadań wniosło sporo emocji, ale ogromnie wiele mi dało.
Dzięki temu że pokazałaś nam jak mówić o emocjach, jak je nazywać wiele spraw stało się łatwiejsze.
Ośrodek jest w pięknym miejscu, a atmosfera i ten spokój, cisza to coś wyjątkowego.
Nie mówiąc o Twoim wspaniałym podejściu do uczestników, cieple i tym niesamowitym spokoju.

Bardzo mi się podobało. Nie pamiętam kiedy tyle czasu sobie i swym emocjom poświęciłam.
Uważam, że każdy powinien brać udział w takich kursów, bo świat byłby lepszy a relacje międzyludzkie znacznie łatwiejsze 🙂

Bardzo interesuje mnie Twoja szkoła. W tym roku nie dałam rady by się zapisać ale chciałabym zrobić to w przykrym roku 🙂

Gosia Buława

Gosia Buława

Ja HorseSensownię uznaję za jedno z ważniejszych wydarzeń w moim życiu – pozwoliło mi poukładać sobie w głowie i w realu relacje z jedną z kilku najważniejszych dla mnie osób:).a co za tym idzie – osiągnąć spokój w tej części mojego życia:). Jestem za to dozgonnie wdzięczna Kobietom, które się do tego przyczyniły i genialnym Koniom:). Tobie i Twoim Bliskim życzę bardzo pięknego czasu w zdrowiu, spokoju i radości:) całujemy serdecznie.

Dorota

Dorota

Pojechałam odpocząć ale i oswoić lęk, zmniejszyć go wobec tych silniejszych, większych i inteligentnych zwierząt. Moim celem było zobaczyć co robię w relacji z koniem w relacji z silniejszym? Udało się koniki i ich natura pozwoliły mi to w sobie odkryć. Zajęcia prowadzone przez Agatę pozwoliły mi zaakceptować i nauczyć się używać mocy, które mam w sobie bez oceniania ich. Czuję się teraz bardziej pełna. Przy okazji przypomniałam sobie czy bardziej uświadomiłam wątki dotyczące moich projekcji w relacjach, które przenosiłam też na konie. Zajęcia pomogły mi zaufać sobie i przekonały, że zawsze warto iść za głosem własnego serca i stale poszukiwać. Zrozumiałam, że często droga jest ważniejsza niż cel, że presja nikomu nie pomaga a wybór otwiera nowe możliwości i daje więcej radości. Dziękuję za to doświadczenie.

i dopisek od Joli po pewnym czasie:

P.s. Po ostatnim pobycie rozwojowych z Tobą i końmi i chyba głównie z Katja, która pomogła mi dotrzeć do swego wnętrza wiele się zmieniło. Od tamtej pory tylko 1 x jeździłam konno, bo nie chcę tego robic byle jak no i po powrocie z wakacji w Słowenii okazało się że jestem w ciąży. Helenka przyjdzie na świat w kwietniu 2018 r. Myślę że dotarcie do moich wewnętrznych potrzeb i lęków pozwoliło mi się otworzyć na macierzyństwo. Czeka mnie wielka przygoda. Pozdrawiam i Ściskam.

Jola

Jola

DSC_0035

O prowadzącej

Agata Wiatrowska – facylitatorka, coach i trener. Autorka książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013. Jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku i od tej pory facylituje programy rozwojowe z końmi dla organizacji oraz osób indywidualnych. Prowadzi autorskie programy rozwojowe: Akademia Przywództwa HorseSense, Droga kobiety i Szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi.

Posłuchaj -> Agata Wiatrowska opowiada o HorseSensowni i ośrodku:

HorseSensownia odbywa się w wyjątkowym miejscu, gdzie konie mogą żyć razem w otoczeniu przyrody

Ośrodek HorseSense to wyjątkowa, dopracowana w szczegółach przestrzeń dla koni i ludzi, dedykowana programom rozwojowym.
Konie – trenerzy mieszkają tutaj w otwartej stajni z bioprzestrzenią, zaprojektowanej specjalnie dla nich. Żyją razem w stadzie cały czas decydując gdzie w danym momencie przebywają. To one podejmują wybór czy wyruszą na leśną łąkę czy zostaną bliżej swojego schronienia, gdzie mają dostępne stale siano czy może udadzą się do wody. Taka przestrzeń pozwala im zaspokoić ich naturalną potrzebę ruchu. Mają także możliwość podejmować interakcje z innymi końmi, kiedy chcą oraz tworzyć przyjaźnie i wypowiadać swoje zdanie. Są słuchane i chętnie komunikują się z ludźmi. To wszystko sprzyja temu, aby w swojej wolności mogły wspierać ludzi w ich procesach rozwojowych.

W Ośrodku Horse Sense ludzie znajdują sprzyjającą refleksji przyrodę oraz nowoczesne, inspirujące wnętrza zaaranżowane tak, że w każdym miejscu wyczuwa się „horsesense”;) Ultranowoczesna architektura łączy się harmonijnie z naturalnym siedliskiem brzóz, sosen czy tataraku. Piaszczyste podłoże i podmokłe tereny, równinna łąka i trawiasty pagórek, białe i czarne – elementy krajobrazu splatają się jak dzień i noc. Wszystko to wspiera procesy rozwojowe i wewnętrzną przemianę.
To szczególne miejsce znajduje się w sercu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal Warszawy, z dogodnym dojazdem, a jednak pośród lasów będących ostoją dla wielu zwierząt i jak się teraz okazuje: także koni:)

Lokalizacja

Ośrodek HorseSense
ul. Klonowa 21
96-315 Franciszków
Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – ośrodek znajduje się blisko stacji PKP Jesionka (ok. 500 m od ośrodka).

Terminy i koszty

Aktualnie dostępne miejsca i terminy są w sklepie. Każdy termin ma tylko 6 miejsc. 
Zaczynamy w środę o 14:00 i kończymy ok. 14:00 w niedzielę.
Zakwaterowanie od 13:00 w czwartek. Wykwaterowanie do 16:00 w niedzielę.

Koszt: 2.100 zł
Koszt udziału obejmuje prowadzenie warsztatów, pobyt w ośrodku, nocleg, napoje (kawa, herbata, woda) przez cały czas pobytu. Wyżywienie we własnym zakresie. W ośrodku znajduje się wyposażony aneks kuchenny. Grupy zazwyczaj po 1-2 dniach zaczynają razem gotować, co samo w sobie jest niezwykłym i integrującym doświadczeniem.

Przygotowanie
Ośrodek jest komfortowo przygotowany. W domu jest ciepło i przytulnie. Place są tak przygotowane, że nie robi się na nich błoto. Dysponujemy zadaszeniem z którego korzystamy jak pada. Niemniej częścią pobytów jest kontakt z zewnętrzną aurą, bo też w tym jest moc. Najlepiej się sprawdza ubranie sportowe jak na trekking w góry – kurtka nieprzemakalna i buty do chodzenia po piasku/lesie.

Co zrobić, żeby dołączyć do programu rozwojowego?
Pobyty rozwojowe są przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą spędzić czas rozwojowo i inspirująco, z czasem dla siebie i mając czas na istotne rozmowy z innymi. Na program zapraszamy osoby po 25 roku życia.

Zapraszam

10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej [E-book]