Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
en en en
Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

HorseSense

Bezpłatny ebook o sile wewnętrznej

Pobierz bezpłatny poradnik

Kliknij, aby otrzymać dostęp

Horse Assisted Education

Referencje
Od 12 lat dostarczamy kompleksowe programy rozwojowe dla osób indywidualnych, organizacji i szkolimy facylitatorów. Często trafiają do nas też osoby, które po prostu interesuje pogłębianie relacji z końmi. Zapraszamy do lektury referencji naszych uczestników z różnych obszarów i z różnymi potrzebami:

 

Wybrane referencje osób uczestniczących w programach rozwojowych dla grup zorganizowanych:

 

 

Tomasz Buraś, Prezesa Zarządu DHL, który uczestniczył w Horse Assisted Education razem z całym Zarządem 

 


Dorota Jakubowska, Prezes Grupy TROP, uczestniczyła w programie HorseSense z całym zespołem, wprowadziła program HorseSense jako część składową Szkoły Coachów

(…) „Dla mnie osobiście uczestnictwo w warsztatach HorseSense było niezwykłym egzystencjalnym przeżyciem . Uczestniczyłam tam z własnym zespołem i doświadczyłam jak obnażająca i jednocześnie budująca i wzmacniająca jest praca z końmi bez przemocy. W moim poczuciu propozycja programów HorseSense wspiera budowanie efektywnych sieci współpracy – które mogą być odpowiedzią na wyzwanie cywilizacyjne, przed którym stoją aktualnie organizacje. Cały warsztat z końmi to nie jest zabawa. To jest bardzo głęboka praca nad budowaniem relacji.”


Monika Waligóra, Dyrektor ds. Komunikacji i PR w DHL – uczestniczyła w programie dla TOP Managementu

Poza tym  Agata Wiatrowska prowadziła programy rozwojowe z końmi dla: mBank (cały Zarząd), DHL (cały Zarząd), BZ WBK, Takeda, T-Mobile,  Capgemini,  Hewlett-Packard, Procter&Gamble, Teva, Polpahrma i IKEA oraz wielu organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.


 

 

Wybrane referencje osób indywidualnych:

 

 Uczestnicy programu poświęconego Empatii w biznesie


(…)Miejsce rozwoju niepowierzchownego. Esencjonalne doświadczenia. Zielone światło dla intuicji, prawdy, przestrzeń do głębokiego namysłu, zaproszenie do zajrzenia pod maski. Kompendium profesjonalizmu i wiedzy, tak w odniesieniu do pracy z końmi, jak z przyszłymi uczestnikami warsztatów. Agata Wiatrowska wnosi autentyczne otwarcie , spokój i moc. Ze zjazdu na zjazd czułem się coraz bardziej jak uczeń w kontakcie mistrzem Yodą. Dzięki temu jestem teraz bardziej świadom tego, co mam a czego potrzebuję, czuję się lepszy w nawigowaniu przez życie, silniejszy. Rozwinąłem także i ugruntowałem swój warsztat trenerski, jestem gotów by samodzielnie przygotować i poprowadzić warsztaty HAE.

Tomasz Ołdak

 

 

(…) „Koń jaki jest każdy widzi”…

a jednak jak to jest, że w średnim wieku można doświadczyć czegoś tak nieprawdopodobnego pierwszy raz w życiu. Kiedy na FB znalazłam rekomendacja warsztatów prowadzonych przez Agatę pomyślałam to ten czas i to miejsce. Miejsca zupełnie inne, a metoda mało mi znana.. Gdzieś wewnątrz siebie czułam, że właśnie tego potrzebuje do dalszego rozwoju. Szłam z nastawieniem potrzebuję ruszyć do przodu… Wszystko czego doświadczyłam podczas tych 3dni wspólnej pracy z Agatą i towarzyszkami warsztatu oraz w trakcie przerw między zajęciami było jak przysłowiowa magia. Ta metoda mnie urzekła „Koń jak trener”. Koń jak towarzysz rozwoju w odczuwaniu, a w konsekwencji rozumieniu, co robić lub czego nie robić by żyć szczęśliwe by żyć inaczej.
Wiem jedno, że podczas pracy z końmi osiągnęłam każdy stawiany sobie cel. Choć tak naprawdę kolejny raz zdałam sobie sprawę, że wartością samą w sobie nie jest docieranie od punktu do punktu b, tylko droga jaka przemierzamy. Dotknęłam tematów trudnych, a nawet bolesnych. Poczułam czym jest głębokie współodczuwanie, Poczułam, że każdy ma swój czas, swoje tempo i swoja osobista przestrzeń. Oczywiście wcześniej o tym wiedziałam, ale między wiedzą, a czuciem jest coś o czym mi trudno jest mówić, pisać… czego nie da się wytłumaczyć, coś co nie ma wykresu, scenariusza, planu, ale wiem, że „to” właśnie pomaga wzrastać osiągać kolejny poziom, wejść wyżej w nieznaną przestrzeń dzięki – odczuć siebie, odczuć innych, a dzięki temu głębiej zrozumieć i siebie i innych. Spojrzeć na tak wiele spraw z kompletnie z nowej perspektywy. Jakiej? pewnie takiej na jaką jesteśmy gotowi.
Z całego serca polecam warsztaty z HorseSense 

Eliza Błaszkiewicz

 

 

(…) Mamy bardzo dużo schematów w swoich głowach. Na przykład takie, że przywódca musi być silniejszy, mądrzejszy, lepszy od tych, którym przywodzi. Jednak okazuje się, że można również przywództwo rozumieć jako dawanie bezpieczeństwa i troski. W wielu sytuacjach okazywało się, że nie doceniamy dobrej woli drugiej strony. Konie chciały współpracować. Oglądając swoją pracę nagraną i odtworzoną na ekranie, mogliśmy zobaczyć, że koń współpracowałby z nami także wtedy, gdybyśmy użyli mniej środków i byli bardziej delikatni. Podobnie jest z ludźmi. Jednak delikatność i wrażliwość musi się wiązać z wiarą w to, że współpraca jest możliwa. To właśnie obawa przed zachowaniem konia najbardziej utrudniała współpracę. A także brak jasności co do naszych własnych planów i celów….

Agnieszka Stein, autorka, psycholog dziecięcy

 

 

„Bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie. Połączenie nowatorskiej metodyki (sesje szkoleniowe z końmi) z podejściem bardziej tradycyjnym (indywidualne sesje coachingowe pomiędzy spotkaniami) pozwalają utrzymać odpowiednią dynamikę szkolenia i zaadresować indywidualne potrzeby. Rozłożenie programu w czasie daje możliwość refleksji i głębszego zastanowienia się nad sobą. Traktuję ten program jako początek drogi ku przywództwu. Przede mną jeszcze dużo pracy nad zdefiniowaniem jakim liderem chciałabym w przyszłości być, ale mam już ku temu dobre podstawy – dzięki Akademii Przywództwa.A zatem otwieram drzwi na nowe perspektywy i dalszą pracę nad sobą. Praca z końmi w trakcie programu uświadomiła mi jak wiele można się od tych zwierząt nauczyć. Uważność, dawanie przestrzeni innym, szukanie energii wewnętrznej w sobie by wzbudzić entuzjazm i pociągnąć za sobą innych – to tylko niektóre „odkrycia” które zabieram ze sobą do korporacyjnej rzeczywistości. Bardzo przyjemne oderwanie się od codziennej biurowej rzeczywistości. Doceniam również indywidualne podejście Agaty do uczestników (np. poprzez zindywidualizowany dobór ćwiczeń z końmi ). Agata motywuje do pogłębionej refleksji nad sobą. Cieszę się także, że w ośrodku w którym było zorganizowane szkolenie dba się o dobrostan koni.”

Joanna Stecka, Head of HR Consultants, Germany and Poland at Nokia

 

 

(…) Warsztaty HorseSense w ramach których dostałam od Petroneli, naszej końskiej trenerki, niezwykłą lekcję pokory, czułości, spokoju, dystansu, zatrzymania. Ona i Empatia spowodowały, że stanęłam w pędzie, który mnie zjadał i od środka i powodował, że szukając spełniennia i określenia doprowadziłam do sytuacji, w której z dnia na dzień było mnie mniej. A tam poczułam, że ktoś (Petronela) tak pięknie uczy mnie zatrzymania, umiejętności oddechu. Czyli życia. I moje Rude wsparcie:):):) Kot pomocnik będący żywą metaforą wszystkich kryzysowych momentów w moim życiu. Bo zawsze w ówczas otrzymuję to najcenniejsze, najpiękniejsze, życiodajne wsparcie i miłość. I to mnie rtrzyma i to powoduje, że moje życie jest pełne….

Anna Minkiewicz, aktorka, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza

 

(…) „To było bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie, spojrzeć na siebie w relacji z końmi, jak i przyglądać się innym osobom w ćwiczeniach. Wiele przypuszczeń się dla mnie potwierdziło, ale było też kilka zaskoczeń. Mogliśmy nie tylko przyjrzeć się sobie w sposób warsztatowy, ale też integrować się ze sobą, wymieniać opiniami, spostrzeżeniami. Nadal nie do końca wiem jak praca z koniem przekłada się na pracę z ludźmi, ale może to jest temat, który jeszcze we mnie będzie się rozwijał.

Moje wnioski i refleksje:

Najwięcej można się nauczyć od tych, którzy się od nas najbardziej różnią.

Wydawało mi się, że energię z jakaś wychodzi się w świat, do ludzi, można czasem ukryć, ale coraz bardziej się przekonuję, że jest ona doskonale wyczuwalna nie tylko dla koni, ale też dla ludzi. I praca nad dobrą energią jest dla mnie teraz ważna.

Warsztaty miały bardzo swobodny charakter, ale też były dobrze zorganizowane. Był czas na pracę i odpoczynek. Agata bardzo umiejętnie angażowała nas do pracy i wymiany opinii. Z podziwem patrzyłam jak porusza się wśród koni i nawiązuje z nimi niewidzialny kontakt 🙂 Bardzo polecam!”

Dorota Klinkosz, uczestniczka programu rozwojowego z końmi dla całego zespołu,  Project Coordinator / Coach / Soft Skills Trainer at Fagbokforlaget V&B AS

 

 

(…) „Niezwykle inspirujące. Tak głęboko dotykające emocji i przestrzeni nieświadomej, że trudno zaraz po wykonywanych zadaniach zwerbalizować to co tak na prawdę się wydarzyło. Konie w prosty dla siebie i wydaje się niedościgły dla nas sposób dostrzegają to co jest. Wszystkie nasze strategie grania kogoś kim nie jesteśmy stają się nieskuteczne.  Słowa, które pozostaną ze mną: ” Gdy nie starcza charakteru sięgamy po agresję.” Zadania z dystansu i bliskości były doświadczeniami, które odmieniły moje spojrzenie na istotę spotkania i komunikacji. Jako że :”Gdy nie ma się oswojonego dystansu w bliskości zaczyna się manipulować,” Zrozumiałam że siła może być piękna, bezpieczna. Codzienność to spotkanie z drugim człowiekiem, zadania do wykonania. Wszystko dzięki czemu możemy rozwijać swój charakter bądź rozwijać strategie działania w masce. Odczucia, które towarzyszyły mi w pracy z Empatią i Lucasem były nowa jakością, do której wracam w sytuacjach o podobnej problematyce. Zadania z dystansu i bliskości były fantastycznym przeżyciem. Nie potrafię zrozumieć i wytłumaczyć fenomenu,ale doświadczyłam jak precyzyjnie konie nas czytają. Reagują na najmniejsze zmiany w naszym nastawieniu nawet jeśli jest to tylko monolog wewnętrzny. Po tym szkoleniu potrafię zobaczyć i zaakceptować własne granice. Wzajemne zaufanie i szacunek to fundament, środek i cel we wszystkim co wspólnie robimy. Przy Agacie czułam się totalnie bezpiecznie. Mogłam, w atmosferze pełnej akceptacji, poruszać się po zakamarkach mojej osobowości. Jestem ogromnie wdzięczna za szkolenie. Dziękuję za ciepło i otwartość. Program zarekomendowałabym każdemu, kto pragnie się rozwijać, kto pragnie spotkania z samym sobą a nie wierzy że jest tego wart. Szkolenie genialne dla ludzi którzy mają tendencję do nadmiernego kontrolowania, lub utożsamiania własnej wartości z czymś zewnętrznym. Może byłoby to bardzo ciekawe dla DDA – dorosłych dzieci alkoholików, których strategią przetrwania jest maska – bohatera, maskotki, niewidzialnego dziecka lub czarnej owcy.”

Bożena Kuza, uczestniczka indywidualnego programu rozwojowego