Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
en en en
Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie w

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Horse Assisted Education

Referencje
Od 12 lat dostarczamy kompleksowe programy rozwojowe dla osób indywidualnych, organizacji i szkolimy facylitatorów. Często trafiają do nas też osoby, które po prostu interesuje pogłębianie relacji z końmi. Zapraszamy do lektury referencji naszych uczestników z różnych obszarów i z różnymi potrzebami:

 

Wybrane referencje osób uczestniczących w programach rozwojowych dla grup zorganizowanych:

 

 

Tomasz Buraś, Prezesa Zarządu DHL, który uczestniczył w Horse Assisted Education razem z całym Zarządem 

 


Dorota Jakubowska, Prezes Grupy TROP, uczestniczyła w programie HorseSense z całym zespołem, wprowadziła program HorseSense jako część składową Szkoły Coachów

(…) „Dla mnie osobiście uczestnictwo w warsztatach HorseSense było niezwykłym egzystencjalnym przeżyciem . Uczestniczyłam tam z własnym zespołem i doświadczyłam jak obnażająca i jednocześnie budująca i wzmacniająca jest praca z końmi bez przemocy. W moim poczuciu propozycja programów HorseSense wspiera budowanie efektywnych sieci współpracy – które mogą być odpowiedzią na wyzwanie cywilizacyjne, przed którym stoją aktualnie organizacje. Cały warsztat z końmi to nie jest zabawa. To jest bardzo głęboka praca nad budowaniem relacji.”


Monika Waligóra, Dyrektor ds. Komunikacji i PR w DHL – uczestniczyła w programie dla TOP Managementu

Poza tym  Agata Wiatrowska prowadziła programy rozwojowe z końmi dla: mBank (cały Zarząd), DHL (cały Zarząd), BZ WBK, Takeda, T-Mobile,  Capgemini,  Hewlett-Packard, Procter&Gamble, Teva, Polpahrma i IKEA oraz wielu organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.


 

 

Wybrane referencje osób indywidualnych:

 

 Uczestnicy programu poświęconego Empatii w biznesie


(…)Miejsce rozwoju niepowierzchownego. Esencjonalne doświadczenia. Zielone światło dla intuicji, prawdy, przestrzeń do głębokiego namysłu, zaproszenie do zajrzenia pod maski. Kompendium profesjonalizmu i wiedzy, tak w odniesieniu do pracy z końmi, jak z przyszłymi uczestnikami warsztatów. Agata Wiatrowska wnosi autentyczne otwarcie , spokój i moc. Ze zjazdu na zjazd czułem się coraz bardziej jak uczeń w kontakcie mistrzem Yodą. Dzięki temu jestem teraz bardziej świadom tego, co mam a czego potrzebuję, czuję się lepszy w nawigowaniu przez życie, silniejszy. Rozwinąłem także i ugruntowałem swój warsztat trenerski, jestem gotów by samodzielnie przygotować i poprowadzić warsztaty HAE.

Tomasz Ołdak

 

(…) Mamy bardzo dużo schematów w swoich głowach. Na przykład takie, że przywódca musi być silniejszy, mądrzejszy, lepszy od tych, którym przywodzi. Jednak okazuje się, że można również przywództwo rozumieć jako dawanie bezpieczeństwa i troski. W wielu sytuacjach okazywało się, że nie doceniamy dobrej woli drugiej strony. Konie chciały współpracować. Oglądając swoją pracę nagraną i odtworzoną na ekranie, mogliśmy zobaczyć, że koń współpracowałby z nami także wtedy, gdybyśmy użyli mniej środków i byli bardziej delikatni. Podobnie jest z ludźmi. Jednak delikatność i wrażliwość musi się wiązać z wiarą w to, że współpraca jest możliwa. To właśnie obawa przed zachowaniem konia najbardziej utrudniała współpracę. A także brak jasności co do naszych własnych planów i celów….

Agnieszka Stein, autorka, psycholog dziecięcy

 

Bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie. Połączenie nowatorskiej metodyki (sesje szkoleniowe z końmi) z podejściem bardziej tradycyjnym (indywidualne sesje coachingowe pomiędzy spotkaniami) pozwalają utrzymać odpowiednią dynamikę szkolenia i zaadresować indywidualne potrzeby. Rozłożenie programu w czasie daje możliwość refleksji i głębszego zastanowienia się nad sobą. Traktuję ten program jako początek drogi ku przywództwu. Przede mną jeszcze dużo pracy nad zdefiniowaniem jakim liderem chciałabym w przyszłości być, ale mam już ku temu dobre podstawy – dzięki Akademii Przywództwa.A zatem otwieram drzwi na nowe perspektywy i dalszą pracę nad sobą. Praca z końmi w trakcie programu uświadomiła mi jak wiele można się od tych zwierząt nauczyć. Uważność, dawanie przestrzeni innym, szukanie energii wewnętrznej w sobie by wzbudzić entuzjazm i pociągnąć za sobą innych – to tylko niektóre „odkrycia” które zabieram ze sobą do korporacyjnej rzeczywistości. Bardzo przyjemne oderwanie się od codziennej biurowej rzeczywistości. Doceniam również indywidualne podejście Agaty do uczestników (np. poprzez zindywidualizowany dobór ćwiczeń z końmi ). Agata motywuje do pogłębionej refleksji nad sobą. Cieszę się także, że w ośrodku w którym było zorganizowane szkolenie dba się o dobrostan koni.

Joanna Stecka, Head of HR Consultants, Germany and Poland at Nokia

 

(…) Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które w pewnym sensie pomogło mi zdecydować się na podjęcie dosyć poważnych zobowiązań. Taki impuls dodający pewności i motywujący do dobrej roboty. Od jakiegoś czasu odpychałem od siebie tą decyzję zasłaniając się nawałem spraw bieżących, po warsztatach dotarło jednak do mnie, że chcę coś więcej robić i od stycznia zmienia się mój zakres obowiązków i odpowiedzialność w pracy. Podjąłem się kierowania całą pracą naszej agencji w Polsce (dotychczas bardziej skupiałem się na Francji i bardziej sprawach techniczno- logistycznych) mam bardzo ambitne plany i chcę je realizować między innymi w oparciu o filozofie jaka jest wpisana w warsztaty. Tak jak wspominałem na początku warsztatów, przyjechałem tam bardziej z ciekawości niż potrzeby zmieniania czegoś, ale zgodnie z przewidywaniem dowiedziałem się czegoś o sobie i po prostu inaczej spojrzałem na niektóre sprawy i to mnie wzbogaciło i dodało motywacji do działania…”

Kierownik, Agencja Pracy Tymaczosowej, Firma rodzinna

 

(…) Konie pozwalają zobaczyć to na co zazwyczaj nie mamy czasu, to co ukrywamy głęboko w środku, nawet to czego nie chcemy widzieć. Są zwierciadłem,  w którym możemy obejrzeć swój świat i ocenić, czy właśnie tacy chcemy być. Dostrzec zachowania, które przeszkadzają nam w codziennych relacjach oraz docenić te, dzięki którym potrafimy mieć dobry kontakt z innymi. Warsztaty stwarzają doskonałą okazję do szeroko rozumianego dialogu i lepszego poznania siebie. Co może sięprzełożyć na poprawę relacji w pracy, rodzinie, czy innych społecznościach.

Karolina Kirylak, uczestniczka programów rozwojowych z końmi

 

(…) Warsztaty HorseSense w ramach których dostałam od Petroneli, naszej końskiej trenerki, niezwykłą lekcję pokory, czułości, spokoju, dystansu, zatrzymania. Ona i Empatia spowodowały, że stanęłam w pędzie, który mnie zjadał i od środka i powodował, że szukając spełniennia i określenia doprowadziłam do sytuacji, w której z dnia na dzień było mnie mniej. A tam poczułam, że ktoś (Petronela) tak pięknie uczy mnie zatrzymania, umiejętności oddechu. Czyli życia. I moje Rude wsparcie:):):) Kot pomocnik będący żywą metaforą wszystkich kryzysowych momentów w moim życiu. Bo zawsze w ówczas otrzymuję to najcenniejsze, najpiękniejsze, życiodajne wsparcie i miłość. I to mnie rtrzyma i to powoduje, że moje życie jest pełne….

Aktorka, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza