Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
en en en
Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie w

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

HorseSense

Bezpłatny ebook o sile wewnętrznej

Pobierz bezpłatny poradnik

Kliknij, aby otrzymać dostęp

Horse Assisted Education

Media o nas

Świat Koni

Artykuł „Konie pokazują kierunki”

Przeczytaj artykuł

 

Radio TOK FM

Wywiad z Agatą Wiatrowską o Horse Assisted Education
„Czego menadżer może nauczyć się od koni?”

Wysłuchaj wywiad

 

 

Wysokie obcasy Extra

Artykuł „Czego Twój szef może nauczyć się od konia?”

Przeczytaj artykuł

 

 

Sukces

Artykuł w Sukcesie pt. „Końska dawka wiedzy”

Przeczytaj artykuł

 

 

Zwierciadło

Artykuł w Zwierciadle pt. „Koń prawdę Ci powie”

Przeczytaj artykuł

 

 

Wywiad z Agatą Wiatrowską w Polskim Radiu

Jak wyglądają szkolenia z końmi? Jak można korzystać z nich w organizacji, a jak w rozwoju osobistym?
Zapraszamy do wysłuchania krótkiej audycji o coachingu z końmi w Polskim Radiu.

 

TEDx Warsaw

Agata Wiatrowska była wykładowcą prestiżowego wydarzenia TEDx Warsaw. W Warszawie w konferencji wzięło udział 350 gości. Zapraszamy do obejrzenia 10-cio minutowego filmu, w którym przedstawiony jest nurt Horse Assisted Education i wizja świadomego przywództwa związana z tą metodą.

 

Koń pomoże wyszkolić dobrych pracowników

Warsztaty zaczynają się od ćwiczeń w plenerze, które są nagrywane kamerą. Uczestnicy m.in. obserwując grupę koni, próbują zgadnąć które zwierzę jest liderem. Kolejne zadania są już nieco trudniejsze. Muszą wspólnie poprowadzić konia na lince lub, w trudniejszej wersji luzem, przez specjalnie przygotowaną trasę. – W takim ćwiczeniu trzeba umieć ze sobą współpracować, zwłaszcza gdy koń nie ma ochoty na taki spacer. Po ćwiczeniach, zaczynają się rozmowy i wymiana wniosków. Dyskusja naturalnie przenosi się na płaszczyznę firmy – opowiada Agata Wiatrowska, prezes HorseSense. Dodaje, że zajęcia mają na celu zmianę kultury organizacyjnej, najczęściej z niepodzielnego przywództwa na „współprzywództwo” czyli większą skłonność do współpracy – Czasem w ten sposób firmy chcą rozwiązać konflikt między liderami a czasem próbują zmienić rywalizującą kulturę między ludźmi, promującą najlepszych, wytykającą najmniejsze potknięcie. Takie podejście wywołuje nieustanne konflikty – tłumaczy Agata Wiatrowska.

Cały artykuł

 

 

Newsweek

Jedną z najbardziej nietypowych form coachingu i programów rozwojowych oferuje działająca w Warszawie HorseSense. W tym akredytowanym ośrodku szkoleniowym EAHAE (European Association of Horse Assisted Education) menedżerowie wszelkich szczebli pracują z końmi. Jedna z założycielek HorseSense, Agata Wiatrowska, przyznaje, że część uczestników początkowo nieufnie podchodzi do pomysłu współpracy ze zwierzętami. Niektórzy po wizycie w stadninie spodziewają się zabawy lub imprezy integracyjnej. Nic bardziej mylnego.

Cały artykuł

 

 

Personel Plus

Artykuł „Współpraca w organizacji przyszłości”

W artykule przedstawione zostały efekty programu rozwojowego Horse Assisted Education. W programie wzięło udział 120 menedżerów. Metacelem projektu było zwiększenie efektywności współpracy, w szczególności między osobami o równoległych uprawnieniach w strukturach. Spotkania odbywały się co kilka tygodni. Każdy z menedżerów wziął udział w czterech, pięciu spotkaniach na przestrzeni roku. Program jest stworzony na podstawie metodologii HorseDream.

Pobierz PDF

 

 

Personel Plus

Artykuł „Koń, który uczy”

Pobierz PDF

 

 

Dzień Dobry TVN

24 listopada 2009 gościem programu Dzień Dobry TVN była Agata Wiatrowska. Wywiad dotyczył komunikacji niewerbalnej i możliwości kształtowanie jej. Agata Wiatrowska dzieliła się doświadczeniem zdobytym podczasu pracy metodą Horse Assisted Education.

 

 

Aktorka Joanna Brodzik na szkoleniu HAE

Coaching z końmi (Horse Assisted Education) został przedstawiony w autorskim programie Joanny Brodzik poświęconym rozwojowi osobistemu „Dookoła siebie”. Program był emitowany w Telewizji Polskie na pierwszym i drugim programie.

 

 

Artykuł w Rzeczpospolitej

Artykuł w Rzeczypospolitej pt.: „Przemawia prezes do konia”

Pobierz PDF

 

 

Artykuł „Personal i Zarządzanie”

Artykuł pt.: „Wyjazdy integracyjno-motywacyjne – Dydaktyczna pogawędka z koniem”

Pobierz PDF

 

 

Artykuł w Gazecie Prawnej

Artykuł w Gazecie Prawnej pt.: „Koń pomoże firmie wyszkolić dobrego menedżera”

Pobierz PDF

 

 

Artykuł w „Koń polski” 

Artykuł Koń Polski pt.:  „Pan trener… koń”

Pobierz PDF

 

 

Galopem przez życie

Wywiad z Agatą Wiatrowską, prezesem HorseSense w Aktywnej Mamie

„Konie uczą dobrego „przyprawiania” życia. Jednych uczą wrażliwości, innych stanowczości. Ludzie się przy nich „porządkują”, uspójniają. Konie pozwalają odkryć swoje wartości, nadać im priorytety. Budują mosty między ludźmi. Robią całą masę dobrych rzeczy”

Pobierz PDF