Kontakt z końmi - opinia o warsztacie | HorseSense

Spotkanie  z końmi

Decyzja o udziale była spontaniczna, bardzo intuicyjna. Jechałam na warsztaty z dużą ciekawością, bez jakichkolwiek założeń. Chciałam przeżyć to, co już poznawczo wiem o sobie i to, czego jeszcze nie wiem. Kontakt z końmi jest prawdziwym spotkaniem, nie ma miejsca na udawanie, pozory, maski. Przed warsztatami bałam się koni, a może czegoś, co mogę odkryć w sobie? Warsztaty były bezpieczną drogą w głąb swoich emocji – tych oswojonych i tych dzikich. Ćwiczenia z udziałem koni nasilały moje przeżycia, pozwalając im uwolnić się, a przede wszystkim zaistnieć w świadomości.

Dzięki pracy z grupą nadawałam rozumienie temu, co przeżywałam. Kobiety w grupie były życzliwe, wspierające, przychylne, zaciekawione, autentyczne. Agata jako prowadząca potrafiła być przy nas, nie tracąc uważności na procesy indywidualne i grupowy. Wszystko to było doprawione adekwatnym poczuciem humoru. Przełamałam lęk przed końmi, nauczyłam się dzielić z nimi przestrzeń i znalazłam wspólny język. Kontakt z końmi to lekcja autentyczności i pokory. Z nimi nic i jednocześnie wszystko, jest oczywiste.

W czystej formie doświadczyłam balansu pomiędzy bliskością a dystansem, stawianiem granic w relacji a otwartością, uważnością na siebie i drugą osobę w relacji.