Joanna Fularczyk | HorseSense

PEGAZ uświadomił mi wiele błędów i czuję ogromne chęci zmian

 

Dotrzeć na szczyt biznesu tak jak Pegaz na szczyt Olimpu? Czy to jest możliwe? Jestem przedsiębiorcą od 2004 r. Przeżyłam już bardzo wiele wzlotów i upadków przez te kilkanaście lat, ale nigdy nie byłam na tak wartościowym warsztacie.

Tak to jest możliwe wznieść się na szczyt i ja nawet tam byłam, ale potem spadłam z tej góry. W biznesie sztuką jest podnosić się z upadku. Szukać miejsc, gdzie popełniamy błędy, uczyć się na porażkach i być ciągle elastycznym ucinając głowy Meduzom, by właśnie nie doświadczyć tego spadania zbyt mocno w czarną dziurę, bo potem ciężko stamtąd wyjść, dlatego tak bardzo trzeba być uważnym. Program Biznes Retreat Agaty Wiatrowskiej,  który w przenośni nazywany jest PEGAZ uświadomił mi wiele błędów i czuję ogromne chęci zmian, wiem teraz jak łatwiej wprowadzić je w życie i ile pracy wewnątrz mnie to wymaga i mam nadzieję, że nasz biznes rozwojowy wzrośnie tak jak mitologiczny symbol. Wiem, że nie obędzie się to bez ciężkiej pracy i ogromnej elastyczności do zmian.

Warto często przyglądać się swojemu biznesowi odchodząc na chwilę na bok i oglądać go bardzo dokładnie od razu gdy coś nie działa i nie poddawać się w dążeniu do celu tak, aby sama droga do celu była przyjemna, bo to ona jest ważniejsza niż osiągnięcie samego celu.

Doświadczenia z końmi otworzyły we mnie głębokie pokłady przemyśleń, analiz, zwłaszcza ostatnie doświadczenie z końmi kiedy symbolizowało naszą drogę do celu, gdzie mogliśmy się zatrzymać z koniem na celu lub go przejść bo przecież po jednym celu będzie kolejny, który sobie wyznaczymy i to było mega symboliczne. Dziękuje Agato i wszystkim uczestikom za niesamowite „ burze mózgów”. To wszystko wciąż we mnie jeszcze rezonuje. Te warsztaty to nie tylko plaster na problemy w biznesie, ale również niesamowita podróż w głąb siebie.

⇒ więcej o biznesie rozwojowym Joanny znajdziesz na jej stronie Manomaya tutaj.