Opinia o warsztatach Agaty Wiatrowskiej - Joanna Soszka | HorseSense

Magia koni i ośrodka, która pomaga ruszyć z miejsca

 

Pełna magia i fantastyczne prowadzenie przez Agatę. Mądrość, chwile ciszy i spokój prowadzącej wzbudzały pełne zaufanie uczestniczek.

Wiele lekcji, jedną z nich jest to, że droga do siebie nigdy się nie kończy i w każdym momencie życia jest na nią czas, który można odnaleźć w ośrodku HorseSense, a jednocześnie zachętę, by kontynuować rozwój osobisty w codzienności. Niesamowita bliskość, szacunek i zaufanie uczestniczek w trakcie zajęć wsparta tajemniczym działaniem koni, które tak jakby rozumiały i czuły, co myślą i czują ludzie i celują w te ludzkie miejsca, które najbardziej wymagają zadbania o siebie. Warsztat pomógł mi ponownie ruszyć z miejsca i tchnął nadzieję na rozpoczęcie lub doprowadzenie do końca pewnych spraw, na które już albo nie było miejsca w moim życiu (bo nie były priorytetem, a teraz wiem, że są), albo w które już nie wierzyłam, że mogę je zrealizować.

Konie odzwierciedlają rozumienie mowy, myśli i uczuć ludzkich natychmiastowo w ich mimice ciała i zachowaniu. Niezwykła jest ich niezależność, a jednocześnie wrażliwość i poddanie się opiece człowieka. Aranżacja w HorseSense świetnie wspomagała pracę rozwojową. Piękne, stonowane przestrzenie na zewnątrz i urządzone wnętrza (biblioteczka, kuchnia, pokoje, łazienki) to dla mnie inspiracja do naśladowania i zastosowania być może w moich prywatnych przestrzeniach (ostatnio cenię minimalizm i nie dlatego, że jest modny; po prostu pozwala mi lepiej realizować się na zewnątrz).

Polecam innym z całą pewnością! Nie minęły 24 h od mojego powrotu do domu, a o HorseSensowni wiedzą już (oprócz rodziny) 2 moje bliskie koleżanki i przyjaciółka, której poleciłam z całego serca ten ośrodek, warsztat rozwojowy i metodę. Już tęsknię i za Agatą i końmi, i w następnym roku planuję przyjechać na Drogę Kobiety!