Po HorseSensowni - opisuje Anna Czyż | HorseSense

Uzdrawiające miejsce pomagające przyjrzeć się sobie

W sierpniu 2019 wzięłam udział w warsztatach rozwojowych z końmi „Horsesensownia”. To była spontaniczna decyzja. W pierwszej kolejności przyciągnęły mnie konie i chęć lepszego ich zrozumienia; w drugiej, gotowość, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.

W pięknym miejscu, na skraju Puszczy Mariańskiej jest urokliwy ośrodek Agaty, w którym żyją szczęśliwe konie, a Agata zaprasza do swojego raju na ziemi i oazy spokoju, by odebrać kilka lekcji o sobie.

Podczas warsztatów, Agata w bardzo delikatny i subtelny sposób podprowadza i zachęca do przemyśleń na tematy, które pozwoliły każdemu, wedle komfortu i gotowości, przyjrzeć się sobie i temu co nas uwiera. W tej drodze, towarzyszyła grupie przekazując swój spokój, mądrość i empatię, co sprawiało, że można było poczuć się bezpiecznie odkrywając czasem głęboko schowane trudne tematy.

I konie. Delikatne, czujne i otwarte jednocześnie, wyrozumiale dawały lekcje uważności. Niezwykłe doświadczenie, które trudno opisać. Piękny czas. Po warsztatach spojrzałam nie tylko na konie dużo głębiej i jeszcze bardziej je pokochałam, ale także podjęłam decyzje o tym jakie kroki muszę podjąć, by było mi w życiu lepiej.

Zapamiętam uzdrawiającą ciszę i spokój miejsca, a także delikatność i mądrość koni, które w niesamowity sposób rezonują z naszym poziomem energii, lękami i emocjami.

Polecałabym to spotkanie tym, którzy czują, że coś ich w życiu uwiera i chcą do tego dotrzeć, poprzyglądać się albo przepracować w sposób łagodny i nieinwazyjny.

Do tego wszystkiego poznałam fantastyczne kobiety, mądre, dojrzałe, pod wieloma względami fascynujące, inspirujące i wspierające. Bardzo dziękuję.