en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

 

Rusz z kopyta to intensywny warsztat umożliwiający uruchomić swoje działanie. Na warsztacie zajmujemy się zarówno tym co blokuje działanie, jak i tym co je uruchamia. Omawianie tematów przeplatane jest doświadczeniami z końmi, które są dostępne dla osób niezależnie od wcześniejszych doświadczeń z końmi czy ich braku. Celem jest uzgodnienie swojego działania miedzy głową, emocjami a ciałem, a kontakt z końmi jest w tym niezastąpiony.

Jak każdy program rozwojowy z końmi i Agatą Wiatrowską jest bardzo dopasowany do uczestników. Luźno skrojona struktura i mało teorii umożliwia pracę nad wybranym lub wszystkimi zagadnieniami:

 

Autentyczność

To sięganie do swoim potrzeb, oczekiwań. Rozróżnienie tego co jest nie moje, wynika z automatycznych sposobów działania. Konie w naturalny sposób zachęcają do działania naturalnego i prawdziwego. Ćwiczymy to i pozbywamy się tego co już nie jest potrzebne.

 

Krytyk wewnętrzny

Najważniejsze jest, żeby zauważyć jego działanie. Będziemy się uczyć jak to robić i jak minimalizować blokady i uruchamiać działanie.

 

Energia

To ta część, w której konie maja najwięcej do zrobienia. O działaniu wiele można mówić, ustalać plany, postanowienia. Realizacja wymaga działania, ale takiego działania w którym jest prawdziwa energia wpływu. Brak energii w działaniu to te momenty, kiedy się „nalataliśmy” a efekty są niezadawalające. Uczymy się odróżniać energie wpływu od pozornego działania, które nie daje efektów.

 

Ekspresja siebie

To otwarcie się na pokazanie siebie. Przyjęcie ryzyka bycia zobaczonym, takim jakim się jest i zaakceptowanie tego. Oswajanie siebie w działaniu, w niedoskonałości.

 

Mądre opuszczanie sfery komfortu

Działając nie da się zostać w sferze komfortu, ważne żeby nie przekraczać jej za bardzo oraz integrować nowe obszary, żeby ją poszerzać.

 

Moc wewnątrzesterowności

Jeśli ster naszego działania jest oddany innym i zewnętrznym okolicznościom to jest to bardzo frustrujące. Będziemy rozpoznawać pole swojego wpływu i uczyć sie puszczać te emocje i przekonania, które nie służą.

 

Samoświadomość

Ostatnia… ale królowa narzędzi rozwojowych. Towarzyszyć nam będzie przez całe dwa dni. Zaprzęgnięta do służenia codzienności działa CUDa, ale jest też do tego potrzebna rzemieślnicza praca.

 

 

Realizacja celów, marzeń, harmonizowanie swojego działania w codzienności

Warsztat jest intensywny, a kameralna grupa umożliwia dużo pracy w indywidualnym kontakcie z Agatą Wiatrowską.

 

Zapraszamy osoby, które:

  • czują, że działają nieefektywnie
  • swoje działanie łączą tylko z tym co myślą, chciałyby doświadczyć niewerbalnej energii działania
  • chcą rozwinąć swoją ekspresję i odwagę w tym zakresie
  • mają swoje cele, marzenia i chcą znaleźć narzędzia, żeby je zrealizować
  • potrzebują po prostu… ruszyć z kopyta!

 

Fundamenty pracy rozwojowej, którą kieruje się Agata Wiatrowska:

  • samostanowienie – opieranie się o osobiste cele rozwojowe i tempo rozwoju danego uczestnika
  • szacunek do granic rozwojowych, obszarów na które jeszcze nie przyszedł czas
  • poszukiwanie i opieranie się o najbliższy krok, który daje najlepszy efekt
  • zachęcanie do dobrowolnego opuszczania sfery komfortu
  • standardy pracy z grupą i osobami indywidualnymi wg Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz międzynarodowej organizacji facylitatorów programów rozwojowych z końmi

 

Dodatek do warsztatu – kurs online Rusz z kopyta:

Kurs online składa się z 6 modułów. Dostęp do niego otrzymujesz zaraz po opłaceniu udziału w warsztacie. Możesz zacząć korzystać z niego od razu (świetnie przygotuje do doświadczenia na żywo), albo po warsztacie, wtedy pogłębi on i pomoże wdrożyć w życie wnioski i refleksje.  Już kurs online sam w sobie jest transformujący dla jego uczestników.

Jak wygląda kurs online można przeczytać tutaj: www.ruszzkopyta.pl

 

Działanie jest podstawą dialogu z życiem. Realizacji swoich marzeń i celów, ale też wychodzenia „z opresji”. Dobre działanie nie oznacza zawsze „więcej czy szybciej”, dobre działanie to czasami „mniej i więcej”.

 

Prowadzenie:

Agata Wiatrowska, założycielka HorseSense, pionierka metody Horse Assisted Education w Polsce i na świecie, prowadzi od 12 lat warsztaty rozwojowe z końmi. Zawodowo przeszła drogę od korporacji do własnej działalności. Prywatnie konie przeprowadziły ją przez kilka życiowych zakrętów. Wiele lat wspiera ludzi w odkrywaniu, a czasem „odkurzaniu” naturalnych i autentycznych sposobów działania.

 

⇒  Podcast w którym AgataWiatrowskiej opowiada tajemnicach działania, o  tym co nas blokuje oraz co wspiera działanie jest TUTAJ.

⇒  Zapraszamy też do obejrzenie webinaru o działaniu omawiający elementy, które zawiera program warsztatu Rusz z kopyta:

 

 

Termin: 

30.12.2018 – 01.01.2019
Pobyt od niedzieli od 13:00 do wtorku do 14:00.
Godziny samych warsztatów : niedziela od 14:00 – 18:00 poniedziałek 10:00 – 18:00 z przerwami, wtorek 10:00 – 14:00.

 

Lokalizacja:

 

Ośrodek HorseSense

ul. Klonowa 21
96-315 Franciszków
Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – ośrodek znajduje się blisko stacji PKP Jesionka (ok. 500 m od ośrodka).
Ośrodek jest położony na terenie leśnym Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. O każdej porze roku oferuje niezwykłą, magiczną leśną aurę. To miejsce stworzone z dbałością o szczegóły i komfort potrzebny do procesu rozwojowego. Z okna można obserwować konie i budynki, które współgrają z krajobrazem. Całość jest urządzona w stylu skandynawskim, prosto i smacznie.
Magia tego miejsca powoduje, że osiągam stan zen” – uczestniczka jednego z programów rozwojowych.

 

Co zrobić, żeby dołączyć do programu rozwojowego?

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez formularz.

Koszt udziału wynosi: 990 zł

Koszt udziału obejmuje prowadzenie warsztatów, pobyt w ośrodku,  nocleg, napoje (kawa, herbata, woda) przez cały czas pobytu. Wyżywienie we własnym zakresie. W ośrodku znajduje się wyposażony aneks kuchenny.

Aktualne terminy, informacja o miejscach  TUTAJ.