en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

HorseSense

Bezpłatny ebook o sile wewnętrznej

Pobierz bezpłatny poradnik

Horse Assisted Education

Ośrodek

Innowacyjna przestrzeń rozwoju przywództwa

Przywództwo w obecności koni to uznana i ekskluzywna forma rozwoju liderów. Koncept HorseDream z którego korzystamy jest uznany w 35 krajach i korzystają z niego największe organizacje. Przywództwo z końmi do podróż wzmocnienia uważności, umiejętności nadawania kierunku, zarządzania energią i spójności. Wszystko osadzone w wartościach tworzących zrównoważone organizacje.  Jest duża różnica między przywództwem, a zarządzaniem. Przywództwo jest drogą przez nieznane. Jest drogą ku przyszłości. Ekspertyza i to co wiemy ‐ nie jest tu wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie. My,a nie ja. Potencjał, a nie performance. Wizja, która płynie „w żyłach”. Wizja za którą idzie spójność na poziomie postaw, zachowań i wartości.

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z referencjami Tomasza Burasia, Prezesa Zarządu DHL,

który uczestniczył w Horse Assisted Education razem z całym Zarządem. 

 

 

(..)Po powrocie zespół, którym ja kieruje był w stanie przejść przez taki etap unikania tematów i traktowania pewnych tematów jak tematów tabu, do takiej sytuacji w której jesteśmy  w stanie dyskutować na profesjonalne tematy, wyrażać różne opinie i rozmawiać o problemach. Łatwiej nam się rozmawia o tematach trudnych. Lepiej się rozumiemy. Na dzień dzisiejszy to gdzie firma jest po części również zawdzięczamy temu, że staliśmy się bardziej świadomi siebie, a w tym pomogło nam to szkolenie z końmi.”  – Tomasz Buraś, Prezes DHL – 4 lata po udziale w programie z końmi

 

Koncept HorseDream opiera się o nowoczensną myśl biznesową Wilbera, Senge czy Druckera, choć w trakcie programów nie przedstawiamy teorii. O przywództwie można wiele przeczytać i wysłuchać wielu wykładów. To co proponujemy jest zupełnie inne. To przestrzeń Life!, w której liderzy całym sobą odczuwają wskazówki dotyczące ich drogi, wybrów i przywództwa. Oferowana przez nas przestrzeń nie jest metodą oceny i diagnozy, nasze konie nie są szkolone czy tresowane do posłuszeństwa i nie oczekujemy, że liderzy mają nad nimi zapanować. Coś zupełnie przeciwnego proponujemy. Relację z niezależną i wrażliwą istotą, w obcowaniu z którą „it is all about leadership”. 

 

W naszym podejściu przywództwa nie można się nauczyć, przywództwo jest uczeniem się. Kamienie milowe przywództwa, które są istotne i można je doskonalić przy koniach to:

 

Uważność lidera

  • wyostrzenie zmysłów, co zauważam a co powinnam/powienem zauważyć
  • odbieranie informacji z otoczenia, zmysł obserwacji
  • co myślę, że jest rzeczywistościa, a co jest naprawdę rzeczywistością

 

Nadawanie kierunku i energii sobie, sprawom, ludziom

  • rozwiązywanie problemów i pokonywanie przeszkód
  • inicjowanie procesów zmian/siła przekonywania
  • wizja i droga do celu

 

Zgodność ze sobą

  • łączenie działania z własnymi wartościami
  • kim jestem, kim boję się być?
  • tożsamość lidera
  • poszukiwanie autentyczności przywództwa

 

Przygotowujemy program dopasowany do potrzeb danej sytuacji organizacyjnej i doświadczeń uczestników. 

 

  

O połączeniu myśli biznesowej i efektach programów rozwojowych z końmi można przeczytać w książkę wsp. Agaty Wiatrowskiej „Menedżer uczy się od koni”, Wydawnictwo Difin 2013. Książka opisuje doświadczenia z programów rozwojowych z końmi,w których – w ciągu ostatnich 10 lat – wzięli udział menedżerowie z kilkuset polskich firm najróżniejszych branż. Współprzywództwo, kim boję się być, inicjowanie procesów zmian, W drodze do celu, rozwijanie odporności psychologicznej, między niemocą a przemocą, budzenie efektu synergii, Od rywalizacji do współpracy… to tylko niektóre z esejów znajdujących się w tej książce. Inspiracją do powstania każdego rozdziału były doświadczenia uczestników programów prowadzonych przez autorki oraz dyskusje po ćwiczeniach, które często dotykały spraw ważnych i fundamentalnych dla zdrowego i satysfakcjonującego życia zawodowego. Z tego powodu książka może okazać się wartościowa nie tylko dla tytułowych menedżerów i osób pracujących w organizacjach, ale też wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem, rozwojem innych osób oraz innowacyjnymi metodami uczenia się. Książkę można zakupic on-line na stronie wydawnictwa oraz w wielu dobrych księgarniach zwykłych i on-line.