en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

HorseSensownia – pobyt rozwojowy z końmi

Podróż w głąb siebie, w rytmie natury i stada koni.

 

HorseSensownia to 4 dni rozwoju, bycia w grupie, poszerzania świadomości, wyrównywania oddechu. Pobyt po którym inaczej można spojrzeć na codzienność i stojące przed każdym wyzwania.

 

 

 

HorseSensownia – pobyt typu Odosobnienie tzw. Retreat

 

Odosobnienie tzw. Retreat jest uznanym sposobem na rozwojowe doświadczenie. Umożliwia zdystansowanie się do codzienności i zajęcie się tymi aspektami rozwojowymi, które akurat tego potrzebują. Aura ośrodka HorseSense i kameralne grupy (2-6 osobowe) powodują, że rozwój przeplata się z odpoczynkiem. Można naładować energię, zrewidować swoje sposoby działania, otworzyć się na nowy rozwojowy krok.

Całemu procesowi towarzyszy Agata Wiatrowska wraz ze stadem koni. Stado HorseSense żyje w krainie ze stajnią wolnowybiegową, urozmaiconym terenem, w otoczeniu dzikich zwierząt. To właśnie obecność koni pozwala celom rozwojowym nabrać niezwykłego tempa i precyzji. 

 

 

Wewnętrzna wędrówka rozwojowa 

Codziennie odbywają się 5 godzinne sesje grupowe opierające się o kontakt z końmi (bez wsiadania na konie) prowadzone przez Agatę Wiatrowską. Po warsztatach jest czas na wędrówkę po okolicznych lasach, w tym w rezerwacie Puszczy Mariańskiej (800m od ośrodka) czy po prostu lekturę dobrej książki. 

Jak większość naszych programów, tak i ten będzie toczył się w oparciu o mądrość chwili i intuicji prowadzącej Agaty Wiatrowskiej. Agata prowadzi grupę z lekko zarysowaną strukturą, skupiając się na procesie i na tym co ujawnia się, do zajęcia się w danym momencie.  Nie jest to szkolenie tylko przestrzeń rozwojowa, czyli nie ma teorii. Doświadczamy siebie, zaglądamy do swojego świata wewnętrznego, potrzeb wynikających z wyzwań w życiu i o tym rozmawiamy. 

 

Orientacyjne tematy, którymi możemy się zajmować:

  tajemnice działania, czyli o tym co wydarza się  między Tobą, a Twoim marzeniem czy wizją

–  mądrość stojąca za aktualnymi wyzwaniami

– autentyczność – kim jestem, moje potrzeby,

– komunikacja, w tym w szczególności: porozumienie bez przemocy, droga do głębszych relacji,

– przywództwo osobiste lub wobec innych ,

– pogłębianie rozumienia swojej własnej wędrówki życiowej,

– i inne, które będą wynikać z Twoich potrzeb rozwojowych.

 

Ramowy program HorseSensowni:

Czwartek Przyjazdy od 13:00.

14:00 – 19:00 I dzień warsztatów Czemu się chce przyjrzeć? Co jest aktualnie ważne?: Rozpoczęcie, zapoznanie z sobą, ośrodkiem. Tu wprowadzam Was w pierwsze doświadczenia z końmi, dzielimy się celami rozwojowymi lub ich poszukujemy.

Wieczorem – czas wspólny lub osobny, robienie posiłków, książka, kominek.

Piątek

10:00 – 15:00  II dzień warsztatów Samoświadomość w tzw. „praniu”.

Popołudnia to czas na wspólne posiłki, spacery po okolicy, wsłuchiwanie się w siebie. Z książką lub bez. W rozmowie lub milcząc. To czas odpoczynku, który może być czasem trudny (tyle nie zajętego czasu???)… ale właśnie taki czas jest potrzebny, żeby „wchłonąć” treści rozwojowe i „wrócić” do siebie.

Sobota

10:00 – 15:00 III dzień warsztatów Transformacja – niesłużących mechanizmów, sposobów myślenia i działania, zmierzanie się z rzeczywistością. Nie naciskam na zmianę;) ten moduł „dla chętnych”.

Niedziela 

9:30 – 14:30 IV dzień warsztatów Droga do celu. Co jest moim kolejnym krokiem?

Wyjazdy do 16:00.

 

HorseSensownię prowadzi:

 

Agata Wiatrowska – facylitatorka, coach i trener.  Autorka książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener.  O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013. Jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce.  Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku i od tej pory facylituje programy rozwojowe z końmi dla organizacji oraz osób indywidualnych. Prowadzi autorskie programy rozwojowe: Akademia Przywództwa HorseSense, Droga kobiety i Szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi.

Posłuchaj -> Agata Wiatrowska opowiada o HorseSensowni i ośrodku:

 


 

Uczestniczki poprzednich HorseSensowni opowiadają o swoim doświadczeniu:

Anna –  o swoim doświadczeniu udziału w HorseSensowni z Agatą i końmi:

Warsztaty uświadomiły mi, że kategoryczność zachowań czy poglądów zamyka światło, drogę do dalszego rozwoju. Na jedną rzecz – pogląd, zdarzenie, można, a nawet trzeba spojrzeć z różnych stron, żeby zobaczyć więcej, więcej zrozumieć, po prostu móc pójść dalej. Dla mnie niezwykle odkrywcze było również to, że można „uruchomić” (obcego) konia przy pomocy własnej energii, bez pomocy liny (!) – koń poszedł za mną. Co do osoby prowadzącej: Agata jest osobą magiczną, ma niezwykłą aurę. W jej spokoju jakim emanuje jest bezpieczeństwo; wydaje się osobą kruchą, a jest niezwykle silna i bardzo kobieca. W rozmowach (na tych warsztatach), choć było nas 8, czułam się jak na kozetce – leżance u psychologa :). Agata obdarzyła każda z nas niezwykłą uważnością, jakby pochylała się nad każdą z nas (i pewnie tak było), ale też była w tym przestrzeń i wolność, (tzn. brak osaczenia i pouczania). Rzadko spotyka się już osoby, które kochają ludzi i zwierzęta (życie), w całym najlepszym tego słowa znaczeniu. I umieją to pokazać. Poleciłabym takie warsztaty osobom poszukującym przestrzeni duchowej i psychologicznej, którzy z różnych przyczyn nie mogą czy nie umieją „zagłębić się w sobie”, szukają nowych dróg i rozwiązań w swoim życiu. A także tym osobom, które chcą po prostu odpocząć od codzienności z najbardziej magicznymi zwierzętami świata :))))


Jola –  o swoim doświadczeniu udziału w HorseSensowni z Agatą i końmi:

Pojechałam odpocząć ale i oswoić lęk, zmniejszyć go wobec tych silniejszych, większych i inteligentnych zwierząt. Moim celem było zobaczyć co robię w relacji z koniem w relacji z silniejszym? Udało się koniki i ich natura pozwoliły mi to w sobie odkryć. Zajęcia prowadzone przez Agatę pozwoliły mi zaakceptować i nauczyć się używać mocy, które mam w sobie bez oceniania ich. Czuję się teraz bardziej pełna. Przy okazji przypomniałam sobie czy bardziej uświadomiłam wątki dotyczące moich projekcji w relacjach, które przenosiłam też na konie. Zajęcia pomogły mi zaufać sobie i przekonały, że zawsze warto iść za głosem własnego serca i stale poszukiwać. Zrozumiałam, że często droga jest ważniejsza niż cel, że presja nikomu nie pomaga a wybór otwiera nowe możliwości i daje więcej radości. Dziękuję za to doświadczenie. 

i dopisek od Joli po pewnym czasie:

P.s.  Po ostatnim pobycie rozwojowych z Tobą i końmi i chyba głównie z Katja,  która pomogła mi dotrzeć do swego wnętrza wiele się zmieniło. Od tamtej pory tylko 1 x jeździłam konno, bo nie chcę tego robic byle jak no i po powrocie z wakacji w Słowenii okazało się że jestem w ciąży. Helenka przyjdzie na świat w kwietniu 2018 r. Myślę że dotarcie do moich wewnętrznych potrzeb i lęków pozwoliło mi się otworzyć na macierzyństwo. Czeka mnie wielka przygoda. Pozdrawiam i Ściskam.

Jola 

 


 

Dorota – o swoim doświadczeniu udziału w HorseSensowni z Agatą i końmi:

Ja HorseSensownię uznaję za jedno z ważniejszych wydarzeń w moim życiu – pozwoliło mi poukładać sobie w głowie i w realu relacje z jedną z kilku najważniejszych dla mnie osób:).a co za tym idzie – osiągnąć spokój w tej części mojego życia:). Jestem za to dozgonnie wdzięczna Kobietom, które się do tego przyczyniły i genialnym Koniom:). Tobie i Twoim Bliskim życzę bardzo pięknego czasu w zdrowiu, spokoju i radości:) całujemy serdecznie –

Dorota I Maciek

 

 


HorseSensownia odbywa się w wyjątkowym miejscu, gdzie konie mogą żyć razem w otoczeniu przyrody

 

 

Ośrodek HorseSense to wyjątkowa, dopracowana w szczegółach przestrzeń dla koni i ludzi, dedykowana programom rozwojowym.
Konie – trenerzy mieszkają tutaj w otwartej stajni z bioprzestrzenią, zaprojektowanej specjalnie dla nich. Żyją razem w stadzie cały czas decydując gdzie w danym momencie przebywają. To one podejmują wybór czy wyruszą na leśną łąkę czy zostaną bliżej swojego schronienia, gdzie mają dostępne stale siano czy może udadzą się do wody. Taka przestrzeń pozwala im zaspokoić ich naturalną potrzebę ruchu. Mają także możliwość podejmować interakcje z innymi końmi, kiedy chcą oraz tworzyć przyjaźnie i wypowiadać swoje zdanie. Są słuchane i chętnie komunikują się z ludźmi. To wszystko sprzyja temu, aby w swojej wolności mogły wspierać ludzi w ich procesach rozwojowych.

W Ośrodku Horse Sense ludzie znajdują  sprzyjającą refleksji przyrodę oraz nowoczesne, inspirujące wnętrza zaaranżowane tak, że w każdym miejscu wyczuwa się „horsesense”;) Ultranowoczesna architektura łączy się harmonijnie z naturalnym siedliskiem brzóz, sosen czy tataraku. Piaszczyste podłoże i podmokłe tereny, równinna łąka i trawiasty pagórek, białe i czarne – elementy krajobrazu splatają się jak dzień i noc. Wszystko to wspiera procesy rozwojowe i wewnętrzną przemianę.
To szczególne miejsce znajduje się w sercu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal Warszawy, z dogodnym dojazdem, a jednak pośród lasów będących ostoją dla wielu zwierząt i jak się teraz okazuje: także koni:)

 

Lokalizacja:

 

Ośrodek HorseSense

ul. Klonowa 21
96-315 Franciszków
Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – ośrodek znajduje się blisko stacji PKP Jesionka (ok. 500 m od ośrodka).
Ośrodek jest położony na terenie leśnym Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. O każdej porze roku oferuje niezwykłą, magiczną leśną aurę. To miejsce stworzone z dbałością o szczegóły i komfort potrzebny do procesu rozwojowego. Z okna można obserwować konie i budynki, które współgrają z krajobrazem. Całość jest urządzona w stylu skandynawskim, prosto i smacznie.
Magia tego miejsca powoduje, że osiągam stan zen” – uczestniczka jednego z programów rozwojowych.

 

 

 


Terminy i koszty:

22-25 listopada 2018
Zaczynamy w czwartek o 14:00 i kończymy ok. 14:00 w niedzielę.
Zakwaterowanie od 13:00 w czwartek.  Wykwaterowanie do 16:00 w niedzielę.
Koszt: 1.200 zł
Koszt udziału obejmuje prowadzenie warsztatów, pobyt w ośrodku,  nocleg, napoje (kawa, herbata, woda) przez cały czas pobytu. Wyżywienie we własnym zakresie. W ośrodku znajduje się wyposażony aneks kuchenny.

Pozostałe aktualne terminy, informacja o miejscach oraz cena TUTAJ.

Przygotowanie:

Ośrodek jest komfortowo przygotowany. W domu jest ciepło i przytulnie. Place są tak przygotowane, że nie robi się na nich błoto. Dysponujemy zadaszeniem z którego korzystamy jak pada. Niemniej częścią pobytów jest kontakt z zewnętrzną aurą, bo też w tym jest moc. Najlepiej się sprawdza ubranie sportowe jak na trekking w góry – kurtka nieprzemakalna i buty do chodzenia po piasku/lesie.

 

Co zrobić, żeby dołączyć do programu rozwojowego?

Pobyty rozwojowe są przeznaczone dla osób dorosłych, które chcą spędzić czas rozwojowo i inspirująco, z czasem dla siebie i mając czas na istotne rozmowy z innymi. Na program zapraszamy osoby po 25 roku życia.

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez formularz . Mailowo potwierdzamy zgłoszenie. Kolejnym krokiem jest wniesienie opłaty za warsztat.

 

Zapraszamy! 

 

Jakie obszary wpływają na to, że sprawnie nawigujemy w codziennym życiu? Dzięki czemu, możemy mieć stały dopływ potrzebnej energii?

Pobierz ebook autorstwa Agaty Wiatrowskiej na temat siły wewnętrznej.

ZOBACZ DALEJ