en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

DRZEWO ŻYCIA

Warsztat rozwojowy ze stadem wolnych koni

 

Drzewo życia jest zaproszeniem do unikalnego doświadczenia rozwojowego. Razem ze stadem wolnych koni wśród Mazurskich łąk tworzymy przestrzeń wolności, autentyczności i bycia „tu i teraz”.  Wolności rozumianej jako możliwość do bycia sobą i podążania za swoim powołaniem.

W naszych czasach coraz trudniej wsłuchać się w wewnętrzny głos intuicji. Jesteśmy narażeni na mnogość bodźców wizualnych, bombardowani informacjami, skrajnymi punktami widzenia i opiniami na ważne i nieważne tematy. Gubimy się jeszcze bardziej, kiedy próbujemy przede wszystkim dostosować się i sprostać, zamiast oprzeć się na naszej wewnętrznej mądrości i spokoju.

Żyjąc w świecie „tu i teraz”, konie w naturalny sposób kierują nasze myśli w stronę wewnętrznego wyciszenia i namysłu. Przyroda, obecność koni, ćwiczenie z nimi – to wszystko prowadzi nas po ścieżce ku naszemu wnętrzu. Terapeutyczne działanie koni znane jest od wieków. Konie, uwolnione od przemocy i instrumentalnego traktowania, wracają do naturalnych instynktów, stają się towarzyszami człowieka w jego powrocie do siebie, w stronę łagodnej obserwacji siebie, życzliwego spojrzenia na siebie, świat, przyrodę i nasze w niej miejsce.

Na warsztacie zagłębimy się w dwa światy Drzewa życia i drzewa uznania, między którymi nauczymy się odróżniać.

 

Drzewo życia to świat uruchomionej wyobraźni, emocji, intuicji, sygnałów z ciała. To także połączenie z rzeczywistością umożliwiające zauważenie co się wydarza, co jest możliwe, co chce się wydarzyć. Podłączenie do wewnętrznej i zewnętrznej mądrości.

Drzewo uznania to automatyzmy, procedury, metody. Wewnętrzne niewolnictwo, myślenie w kategoriach „powinnam”. W drzewie uznania dominuje kontrola, tworzenie planów, ocena siebie i innych. Poszukiwanie zewnętrznej aprobaty.

Każde z drzew ma inne owoce. Podążając za tą metaforą, będąc wśród koni, które są mistrzami Drzewa życia zwiększymy uważność do rozróżniania obu światów i uczymy się bycia zgodnego z Drzewem życia.

 

Wolne konie to niezwykłe stado żyjące w pięknym miejscu i obdarowane bezwarunkową miłością jej właścicielki Bereniki Bratny. Część stada odzyskała swoją wolność i prawo wyboru, cześć nigdy takiego ograniczenia nie doznała. Bezwarunkowość w obcowaniu z tymi końmi tworzy unikatową możliwość doznania Drzewa życia. Otoczone troską i miłością umożliwiają kontakt i zapraszają do podróży, która może być jednocześnie wyzwaniem. Podróży do bycia sobą, pozbycia się niepotrzebnych „klatek” w głowie, odwagi do pokazywania własnej wrażliwości, i siły którą taka podróż wyzwala.

www.wolnekonie.org 

Wyruszymy w olbrzymie przestrzenie (40 ha), które są domem wolnych koni – stada tworzącego rodziny, klany, przyjaźnie, romanse i animozje.

 

Zaprosimy do doświadczeń i pogłębienia tematów, które nieodzownie pojawia się na drodze ku wolności:

Kim jestem? Za kogo się podaję?

Często funkcjonujemy w złotych, często własnoręcznie utkanych klatkach. Są momenty gdy są one potrzebne. I takie gdy chcemy się ich pozbyć. Tylko trudno odnaleźć klucz. Kim jestem w swojej esencji? Co nie jest mi już potrzebne?

 

Przemoc a moc

Zniewolenie wiąże się zawsze z przemocą. Doznaną lub zadawaną. Poprzez normy społeczne, raniące słowa, impulsy, manipulację. Jesteśmy tym otoczeniu i jest to chleb powszedni naszej społeczności. Gdy zaczyna nam to doskwierać szukamy. Do odrzucenia przemocy potrzebna jest dobra siła i dużo cierpliwości.

 

Wolne serce

Intuicja. Inspiracja. Rozum się gubi, ale Wolne serce wie co robić. Trzeba nauczyć się mu ufać i rozpoznawać jego głos.

 

Podążanie za swoim powołaniem

W każdej chwili życia mamy kontakt ze sobą i ze światem. Z tego wynika jaki powinien być kolejny krok. Nie mamy planu na przyszłość, ale umiemy „czytać” co jest do zrobienia. Wczuwanie się w świat, synchronizacja z nim to szczególne doświadczenie dające nieopisaną wolność i spełnienie.

 

Drzewo życia to warsztaty rozwojowe Horse Assisted Education składające się z doświadczeniami rozwojowymi wśród stada koni i z pojedynczymi końmi.

 

Prowadzenie:

Berenika Bratny

Właścicielka Krainy Wolnych koni

Konie były w moim życiu od zawsze. Ich obecność była czymś oczywistym, nigdy nie sądziłam jednak że kiedyś odegrają tak ważną rolę w moim życiu i zaprowadzą mnie w zupełnie dotąd nieznane mi rewiry. Kraina Wolnych koni jest efektem ścieżki, na którą wkroczyłam kilka lat temu wraz ze stadem 16 koni. Ścieżka ta początkowo pełna była niespodzianek, niepewności i gwałtownych zakrętów, za którymi nie wiadomo było, co się znajduje. Razem z końmi odkrywaliśmy nieznane lądy bezwarunkowej miłości i wolności. Cieszymy się swoim towarzystwem, przestrzenią, swobodą. Każdy dzień jest inny, niesie inne odkrycia i inne cenne dla nas lekcje. Ta droga trwa nadal i wciąż nas zachwyca. Chciałabym zaprosić państwa do towarzyszenia nam przez chwilę w tej fascynującej wędrówce.

 

Agata Wiatrowska

Facylitator Horse Assisted Education, coach i mentor, dyrektor European Association of Horse Assisted Education

Wiele lat pracowałam jako konsultant  międzynarodowej firmie konsultingowej PwC. Szukałam innowacyjnych rozwiązań i autentyczności w tym co robię. Stawałam jednak bardzo często „przed murem”. Równolegle moją pasją były konie. Poznawałam wpływ koni na człowieka i stykałam się z ograniczeniami standardowych propozycji obcowania z końmi. Nie przewidywałam jeszcze wtedy, że te dwa światy poprowadzą mnie zupełnie w innym kierunku. Od 2006 roku prowadzę programy rozwojowe HorseSense gdzie konie są trenerami i przewodnikami.

 

Lokalizacja:

Wolne Konie

Kraina koni Bereniki Bratny

Radzie 19

11-510 Wydminy

Mazury  Garbate

Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/n5oEd

 

Termin:

17-18 maja 2014

sobota 9:30 – 18:00,

niedziela 9:30 – 15:00.

 

Cena: 

900 zł + VAT, 1100 brutto.

W tym napoje i 2 obiady (sobota i niedziela).

 

Zakwaterowanie:

W okolicy znajduje się wiele urokliwych miejsc,  w których można zamówić zakwaterowanie. Polecamy np:  

Wężówka 

www.placowka.com.pl

Majątek Kryjany   

www.kryjany.pl

 

Zapisy:

W celu dołączeniu do warsztatu proszę wypełnić formularz on-line.  Po mailowym potwierdzeniu prosimy o wpłatę opłaty za warsztat na konto HorseSense:  71 1140 2004 0000 3902 4203 7409 w mBanku

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Agata Wiatrowska  – biuro@horsesense.pl

 

Zapraszamy:)