en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Art of Leadership – rozwój przywództwa z udziałem koni trenerów

 

Konie poszukują w kontakcie z człowiekiem szacunku i zaufania. Zaczynają ufać kiedy doświadczają: uważności (umiejętności obserwacji i zauważania zmian w otoczeniu), jasności decyzji i kierunku (jak odpowiadać na te zmiany), skoncentrowanej energii (umożliwiającej wskazówki co do tempa i rodzaju działania) oraz spójności (wewnętrznej i zewnętrznej ekspresji). Dodatkowo konie odpowiadają na postawę troski, jako źródle motywacji do działania w każdym momencie. W związku  z tym doświadczenie z końmi jest jednocześnie pracą w obszarze zachowań, postaw i wartości. 

 

 

Koncept opiera się na uczeniu przywództwa przez doświadczenie, manifestuje się w szczególności w powiedzeniu: przywództwa nie można się nauczyć, przywództwo jest uczeniem się. Spotkanie składa się z kilku praktycznych ćwiczeń z końmi, które pozwalają na wielowymiarowe doświadczanie przywództwa, zwłaszcza w następujących obszarach:

 

Przywództwo przez nieznane

Doświadczenia z końmi są „out of the box”. Przywództwo jest nieustającym uczeniem się, zauważaniem, dopasowywaniem swojego zachowania i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie. 

 

Przywództwo a podążanie

Te dwie aktywności często traktowane są oddzielnie. W rzeczywistości są one konieczne w każdej osobie i w każdym projekcie w równej mierze. Zwłaszcza w nowoczesnym ujęciu przywództwa, które traktujemy jako proces, a nie osobę. W doświadczeniu z końmi ćwiczymy elastyczne przechodzenie z jednego do drugiego.

 

Przejmowanie przywództwa

Przywództwo oznacza odpowiedzialność i służbę. Jeśli opieramy je tylko na własnych potrzebach będziemy przeżywać chaos i frustrację. Konie intuicyjne wskazują kierunek jak nauczyć się przewodzić z troską o innych.

 

Uważność i  otwartość na zobaczenie nieoczywistego

Koń jako trener konfrontuje nas z różnymi założeniami i schematami myślenia. Informuje nas o tym, co zakładamy o rzeczywistości, nie widząc jej jednocześnie. Przekraczanie granic schematów myślowych jest pierwszym krokiem do innowacji i korzystania ze zbiorowej mądrości. 

 

Komunikacja niewerbalna

Co komunikuję poza słowami? Jak świadomość emocji i zarządzanie nimi wpływa na moją komunikację? Co z tego jest świadome, a  co nie? Konie jako mistrzowie komunikacji niewerbalnej umożliwią przyjrzenie się sobie jak w zwierciadle.


„To jest tak jakbym wcześniej nic nie wiedział, co przywództwo rzeczywiście oznacza” mówi Kierownik Departamentu dużego przedsiębiorstwa. Zaskakujące dla niego było tempo procesu uczenia się: „To co tutaj nauczyłem się w ciągu jednego dnia, nie osiągnąłbym wieloma miesiącami coachingu”.

 

Art of Leadership jest  szkoleniem akredytowanym przez European Association of Horse Assisted Education (EAHAE). Szkolenia przeprowadzane jest przez Agatę Wiatrowską, certyfikowaną facylitatorkę Horse Assisted Education, Partnera HorseDream.

 

 

 

Grupa docelowa: Osoby zarządzające wszystkich poziomów, osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników, Managerowie HR, Przedsiębiorcy, Freelancerzy, Liderzy społeczności również nieformalnych, osoby chcące rozwijać swoje codzienne przywództwo zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Wcześniejsze doświadczenie w kontakcie z końmi nie jest potrzebne i nie ma znaczenia, jak we wszystkich warsztatach HorseSense. 

 

Ilość osób w grupie: Programy rozwojowe z końmi to kameralne spotkania. Umożliwia to dużo doświadczenia dla każdej z osób. W grupie będzie maksymalnie 5 osób. Każda osoba ma swoja indywidualną ścieżkę uczenia się.

 

Cena:  900 zł (w cenę wliczony jest obiad i przerwy kawowe w ciągu dnia).

 

Godziny:  

11:30 – 19:30, Prosimy o punktualne przybycie.

 

Lokalizacja:

Stajnia Celinów 

30 km od Warszawy

Celinów 63

05-300 Mińsk Mazowiecki

gm. Dębe Wielkie
Mapa dojazdowa do pobrania: 

Mapa dojazdowa Google:https://goo.gl/maps/LlEAE

 

Ubiór: 

Doświadczenia z końmi odbywają się na hali. Szczegóły dotyczące ubioru znajduja się tutaj.

 

Zapisy:

Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza on-line. Po otrzymaniu potwierdzenia wpisania na listę uczestników

prosimy o wpłatę na konto nr: 71 1140 2004 0000 3902 4203 7409 w mBanku w ciągu 7 dni od dnia rezerwacji miejsca.

 

Zapraszamy!