en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Akademia Przywództwa HorseSense – program rozwoju umiejętności liderskich, komunikacyjnych i działania w bieżącej rzeczywistości

 

 

Akademia Przywództwa HorseSense to intensywny, kompleksowy program rozwojowy. Składa się z trzech warsztatów w małych grupach, zindywidualizowanych treningów zadaniowych i

 

sesji coachingowo-mentoringowych. Głównym celem programu rozwojowego jest dotarcie i rozwój osobistego autentycznego sposobu działania, oparcia go w uniwersalnych zasadach oraz zintegrowanie w codziennej rzeczywistości.

 

Poruszamy się w lekko nakreślonej merytorycznie strukturze, która jest przedstawiona poniżej. Dużo czasu poświęcamy omawianiu osobistych casów i przykładów, co umożliwia kameralna 6 osobowa grupa. Rytm, tempo pracy i zakres zależy od samego uczestnika.

 

Program jest na wskroś praktyczny: casy, dyskusje, doświadczenia z końmi mające na celu zachowanie równowagi między myślami, emocjami i postawą oraz obecność innych rozwiających się osób, z ich doświadczeniami umożliwiając wymianę.

 

 

Spotkanie nr 1 Autentyczność, wyrażanie siebie i rozumienie tego konsekwencji

 

Wyrażanie siebie to podstawa właściwie każdego działania w świecie. Chcąc mieć na coś wpływ muszę to najpierw zakomunikować. 
Wyrażamy jednak wiele też nieświadomie, w tym m.in. niewerbalnie, a co wyrażamy ma swoje konsekwencje. Im bardziej zrozumiemy zależności między swoją ekspresją (tu zaliczamy co i jak mówimy, mowę niewerbalną, ale też działania czy symbole z których korzystamy), a konsekwencjami powodowanymi  w otoczeniu, tym większy wpływ będziemy mieli na rzeczywistość.

 

– ekspresja siebie, też w obszarze niewerbalnym

– porozumienie bez przemocy ze sobą, końmi i światem

– komunikacja bez maski (kim jestem? kim boję się być?, za kogo się podaję?)

– identyfikacja własnych modeli myślowych i refleksja nad ich konsekwencjami, w szczególności zauważanie niewidzialnych klatek

 

 

 

Spotkanie nr 2 Tworzenie przestrzeni współpracy

 

Wokół pojęcia przywództwa narosło wiele koncepcji i sterotypów. Przywództwo do jakiego chcemy zaprosić opiera się o współdziałaniu z innymi (przy założeniu ich wolnej woli), szukanie konsensu gdzie to możliwe, ale również przejmowanie odpowiedzialności za inne osoby gdzie to konieczne. Przywództwo to też umiejętność podążania kiedy to jest wskazane.

 

– rozumienie swojego miejsce w świecie i wynikających z tego możliwości działań

– przejmowanie odpowiedzialności i mistrzostwo osobiste

– wizja, nadawanie kierunku, zarządzanie energią i spójność

– rozumienie swojej rangi i wynikających z tego konsekwencji w relacjach z innymi

 

 

 

 

 

Spotkanie nr 3 Realizacja celów i droga ku nim

 

W świadomym, współdzielonym przywództwie o jakim tu mówimy rzadko cel jest tylko indywidualny. Cele dotykają innych ludzi i im służą. Realizacja takich celów wymaga świadomości procesów rządzących światem i ludźmi. Cele które te procesy szanują mają większą szansę, na bycie zrealizowanymi.

– praca z celami w życiu osobistym i zawodowym

– nadawanie kierunku sobie, innym ludziom i sprawom

– rozwiązywanie problemów i wyczuwanie „czających” się wyzwań

– poszerzenie świadomości osobistego sposobu drogi do celu

– harmonia między drogą a celem

 

 

 

Zapraszam szczególnie osoby, które:

  • działają w świecie: prowadzą firmę, zespół, projekt. Zapraszamy zarówno osoby pracujące w większych i mniejszych organizacjach, instytucjach jak i freelancerów czy osoby „in transition”
  • szukają wsparcia, wiedzy i inspiracji do reagowania na bieżącą rzeczywistość zawodową
  • chcą pracować na prawdziwych casach i sytuacjach zawodowych i żywym doświadczeniu dostarczanym przez konie
  • szukają innego podejścia do przywództwa uwzględniającego myśli, jak i emocje czy intuicję w swoim działaniu poszukują sensu i równowagi
  • są gotowe przyjąć konia jako swojego trenera i przewodnika -> koń jako trener
  • chcą znaleźć sposób na realizację siebie i swojego potencjału
  • wierzą, że istnieje bardziej autentyczny sposób funkcjonowania firm i organizacji i chcą go współtworzyć

 

Opinie uczestników:

 

Joanna Stecka, Head of HR Consultants, Germany and Poland at Nokia

„Bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie. Połączenie nowatorskiej metodyki (sesje szkoleniowe z końmi) z podejściem bardziej tradycyjnym (indywidualne sesje coachingowe pomiędzy spotkaniami) pozwalają utrzymać odpowiednią dynamikę szkolenia i zaadresować indywidualne potrzeby. Rozłożenie programu w czasie daje możliwość refleksji i głębszego zastanowienia się nad sobą. Przede mną jeszcze dużo pracy nad zdefiniowaniem jakim liderem chciałabym w przyszłości być, ale mam już ku temu dobre podstawy – dzięki Akademii Przywództwa. A zatem otwieram drzwi na nowe perspektywy i dalszą pracę nad sobą. Praca z końmi w trakcie programu uświadomiła mi jak wiele można się od tych zwierząt nauczyć.

 

Uważność, dawanie przestrzeni innym, szukanie energii wewnętrznej w sobie by wzbudzić entuzjazm i pociągnąć za sobą innych – to tylko niektóre „odkrycia” które zabieram ze sobą do korporacyjnej rzeczywistości.  Doceniam również indywidualne podejście Agaty do uczestników (np. poprzez zindywidualizowany dobór ćwiczeń z końmi ). Agata motywuje do pogłębionej refleksji nad sobą. Cieszę się także, że w ośrodku w którym było zorganizowane szkolenie dba się o dobrostan koni.”

 

Eliza Błaszkiewicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Project Manager, Deweloper Budlex

„Koń jaki jest każdy widzi”… a jednak jak to jest, że w średnim wieku można doświadczyć czegoś tak nieprawdopodobnego pierwszy raz w życiu. Kiedy na FB znalazłam rekomendacja warsztatów prowadzonych przez Agatę pomyślałam to ten czas i to miejsce. Miejsca zupełnie inne, a metoda mało mi znana.. Gdzieś wewnątrz siebie czułam, że właśnie tego potrzebuje do dalszego rozwoju.

 

Ta metoda mnie urzekła „Koń jak trener”. Koń jak towarzysz rozwoju w odczuwaniu, a w konsekwencji rozumieniu, co robić lub czego nie robić by żyć szczęśliwe by żyć inaczej.
Wiem jedno, że podczas pracy z końmi osiągnęłam każdy stawiany sobie cel. Choć tak naprawdę kolejny raz zdałam sobie sprawę, że wartością samą w sobie nie jest docieranie od punktu do punktu b, tylko droga jaka przemierzamy.

 

Poczułam czym jest głębokie współodczuwanie, Poczułam, że każdy ma swój czas, swoje tempo i swoja osobista przestrzeń. Oczywiście wcześniej o tym wiedziałam, ale między wiedzą, a czuciem jest coś o czym mi trudno jest mówić, pisać… czego nie da się wytłumaczyć, coś co nie ma wykresu, scenariusza, planu, ale wiem, że „to” właśnie pomaga wzrastać osiągać kolejny poziom, wejść wyżej w nieznaną przestrzeń dzięki – odczuć siebie, odczuć innych, a dzięki temu głębiej zrozumieć i siebie i innych.

 

Spojrzeć na tak wiele spraw z kompletnie z nowej perspektywy. Jakiej? pewnie takiej na jaką jesteśmy gotowi. Z całego serca polecam warsztaty z HorseSense .”

 

Literatura:

„Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji”, Andrzej Jacek Blikle – o tzw. turkusowych organizacjach i nowym paradygmacie pracy zespołowej

„Conscious Business: How to Build Value Through Values”, Fred Kofman – o świadomym biznesie, osobistej odpowiedzialności, relacjach i współdziałaniu.

„Menedżer uczy się od koni. Innowacyjne zarządzanie inspirowane Horse Assisted Education”, Agata Wiatrowska i Ilona Popławska.

                                                                 

 

 

Prowadzenie:

 

Agata Wiatrowska – lider i facylitator, pracowała 10 lat w firmie konsultingowej PwC prowadząc projekty w kraju i zagranicą, koordynowała projekty wdrażania strategii dla kilku polskich przedsiębiorstw, jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce i na świecie. Pracuje z ludźmi z małych, średnich i dużych organizacji, liderami, organizatorami, działaczami. Towarzyszy im w stawaniu się autentycznymi, silnymi ludźmi, żeby nie bali się oprzeć swojej codzienności zawodowej o uniwersalne wartości.

 

 

 

 

Miejsce i organizacja:

Ośrodek HorseSense, ok. 60 km od Warszawy

ul. Klonowa 21

96-315 Franciszków
Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – ośrodek znajduje się blisko stacji PKP Jesionka (ok. 500 m ośrodka).

 

W Akademii bierze udział od 4 do 6 osób. Akademia składa się z 3 jednodniowych warsztatów odbywających się co dwa tygodnie, pomiędzy warsztatami uczestniczy realizują zindywidualizowane treningi zadaniowe i korzystają z sesji coachingowo-mentoringowych przez telefon.

 

Terminy:

Aktualne terminy i informacja o miejscach TUTAJ.
Zaczynamy  o 10:00, a kończymy  o 16:00.
Wyżywienie we własnym zakresie. Na miejscu jest wyposażony aneks kuchenny oraz dostępna jest kawa, herbata i woda w trakcie całego szkolenia.

Cykl 3 spotkań.

Spotkania odbywają się w godzinach 10.00 – 16:00.

Sesje coachingowo-mentoringowe odbywają się telefonicznie wg. indywidualnych ustaleń w tygodniu pomiędzy spotkaniami. Trwają od 30 minut do 1 godziny.

 

Cena:

2.500 zł za cały program – 3 warsztaty i sesje coachingowo-mentoringowe omawiające treningi zadaniowe,  oraz napoje (kawa, herbata, woda).

 

Zapisy:

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez formularz, i po potwierdzeniu mailowym opłata programu rozwojowego.  Pozostałe szczegóły organizacyjne wysyłamy mailem.

 

Zapraszam,