en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Ośrodek HorseSense programów rozwojowych z końmi Agaty Wiatrowskiej 

 

W ośrodku HorseSense prowadzimy programy rozwojowe, w których konie są trenerami (Horse Assisted Education). Razem z naszymi końmi tworzymy innowacyjną przestrzeń rozwojową umożliwającą integrację myśli, działań, emocji i postaw. Pracujemy w duchu nieoceniającej obecności, szacunku i zaufania do uczestników i koni. Korzystamy z różnych modeli myślowych, uwzględniając dorobek naukowy i empiryczny z wielu dziedzin z szacunkiem do tego co historyczne. Ośrodek HorseSense od 12 lat towarzyszy ludziom w rozwoju, w sięganiu do ich potencjału i realizowaniu siebie prywatnie i zawodowo, co potwierdzają autentyczne i osobiste referencje naszych uczestników.

 

W Ośrodku Horse Sense ludzie znajdują sprzyjającą refleksji przyrodę oraz nowoczesne, inspirujące wnętrza zaaranżowane tak, że w każdym miejscu wyczuwa się horsesense😉 Ultranowoczesna architektura łączy się harmonijnie z naturalnym siedliskiem brzóz, sosen czy tataraku. Piaszczyste podłoże i podmokłe tereny, równinna łąka i trawiasty pagórek, białe i czarne – elementy krajobrazu splatają się jak dzień i noc. Wszystko to wspiera procesy rozwojowe i wewnętrzną przemianę.
To szczególne miejsce znajduje się w sercu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal Warszawy, z dogodnym dojazdem, a jednak pośród lasów będących ostoją dla wielu zwierząt i jak się teraz okazuje: także koni:)

 

 

Przestrzeń rozwojowa

 

Przestrzeń rozwojowa jest współtworzona przez facylitatorów (Agata Wiatrowska & HorseSense Team) i konie pełniące rolę trenerów. Konie trenerzy to specjalnie przygotowane konie, które będąc pod okiem facylitatora wchodzą w relację  z uczestnikami.

Zdjęcie z programów rozwojowych z końmi

Obecność koni umożliwia poszerzenie samoświadomości, refleksję wynikającą z relacji z drugą istotą oraz pracę nad sobą m.in. w następujących obszarach:

 

  • Emocje (rozponawanie, korzystanie z emocji jako drogowskazów, świadome kierowanie emocjami).
  • Granice (umiejętność wyczuwania granic własnych i innych, używanie efektywnie siły do utrzymania własnych granic, rozpoznawanie momentów przekraczania granic osobistych i innych osób, poszukiwanie siły poza paradygmatami kontroli)
  • Osobista siła (poszukiwanie siły poza statusem wynikającym z władzy nadanej np. rodzicielskiej, stanowiskowej, rangowej itd, szacunek do energii życiowej)
  • Potrzeby i ich wyrażanie (świadomość swoich potrzeb, rozpoznawanie, komunikowanie, dbanie o siebie)
  • Przywództwo (realizowanie wizji, nadawanie kierunku, podtrzymywanie energii w innych do działania).
  • Praca nad postawami i automatyzmami myślenia (wpływ sposobów myślenia na działanie, lokalizowanie ograniczających i (już) niepotrzebnych myśli).
  • Relacje z innymi i ze światem (pogłębienie rozumienia niepisanych praw życia, umiejętność komunikowania się uwzględniająca te prawa)

 

Filozofia przestrzeni HorseSense

 

Ośrodek HorseSense to wyjątkowa, dopracowana w szczegółach przestrzeń dla koni i ludzi, dedykowana programom rozwojowym.

 

 

Konie – trenerzy mieszkają tutaj w otwartej stajni z bioprzestrzenią, zaprojektowanej specjalnie dla nich. Żyją razem w stadzie cały czas decydując gdzie w danym momencie przebywają. To one podejmują wybór czy wyruszą na leśną łąkę czy zostaną bliżej swojego schronienia, gdzie mają dostępne stale siano czy może udadzą się do wody. Taka przestrzeń pozwala im zaspokoić ich naturalną potrzebę ruchu. Mają także możliwość podejmować interakcje z innymi końmi, kiedy chcą oraz tworzyć przyjaźnie i wypowiadać swoje zdanie. Są słuchane i chętnie komunikują się z ludźmi. To wszystko sprzyja temu, aby w swojej wolności mogły wspierać ludzi w ich procesach rozwojowych.

 

 


 


 

PROGRAMY ROZWOJOWE Z KOŃMI

W Ośrodku HorseSense odbywają się warsztaty rozwojowe dla wszystkich, którzy chcą wkroczyć na drogę rozwoju, poszukują inspiracji, stoją przed ważną decyzją, potrzebują wsparcia, aby podjąć wyzwanie, chcą zacząć działać lub szukają odpowiedzi czego  naprawdę chcą.

Prowadzimy także profesjonalną Szkołę Facylitatorów z międzynarodową akredytacją (jedyna w Polsce!).

Pracujemy również z liderami. Mamy olbrzymie doświadczenie w kompleksowym wsparciu organizacji.

 

Programy dla osób indywidualnych z Agatą Wiatrowską

Doświadczenia z końmi są inicjowane i prowadzone przez Agatę Wiatrowską, pioniera tej metody w Polsce (wprowadziła metode do Polski w 2006 roku). Agata szkoliła się u najlepszych nauczycieli Horse Assisted Education. Dodatkowo w swojej pracy łączy doświadczenie z pracy coachingowej, hipoterapeutycznej i menadżerskiej. Wpływ kompleksowej wiedzy umożliwia oferowanie holistycznego rozwoju uwzględniając potrzeby każdej osoby w kontekście wymagań ówczesnego świata i codziennego życia.  Celem tworzonej przez nas przestrzeni jest zwiększenie wolności osobistej, pogłębienie rozumienia własnego otoczenia i wynikających z tego zależności.

 

Aktualne terminy i rodzaje programów dla osób indywidualnych

 

Szkolenie facylitatorów

Ośrodek HorseSense to też profesjonalna Szkoła Facylitatorów Programów rozwojowych z końmi. Nasze 12 letnie doświadczenie, krajowe i międzynarodowe akredytacje umożilwiają oferowanie kompleksowego przygotowania kolejnym facylitatorom.

Zdjęcie z programów rozwojowych z końmi

Facylitowanie Horse Assisted Education to niezwykła przygoda, zajęcie związane z relacją z końmi i ludźmi. Konie pełnią tu szczególną rolę, jako facylitatorzy stajemy się ich partnerami, to niezwykły dar i odpowiedzialność.

 

Aktualne Szkolenia Facylitatorów

 

Innowacyjny i kompleksowy rozwój organizacji

Od wielu lat pracujemy z organizacjami. Zaufali nam: IKEA, DHL, Blue Media, Bank Millennium, Bayer, BZ WBK, Capgemini, CitiBank, DHL, Grupa TROP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Hewlett-Packard, ING Usługi Finansowe, Keller, Paroc, PwC, Procter&Gamble, Ulma, Teva, TVP 2, PLIVA. Pracując z organizacjami skupiami się na rozwijaniu świadomego przywództwa i tworzeniu  uważnej kultury organizacyjnej.

Sceny - ośrodek HorseSense

 

Szczegóły tworzonych przez nas programów rozwojowych dla organizacji

 

 

Zapraszamy:)

 

Programy prowadzimy w  ośrodku szkoleniowym Stajnia Celinów (30 km od Warszawy). W Stajni Celinów mieszka nasz zespół koni-trenerów. Natomiast do dyspozycji gości jest komfortowa hala do pracy okrągły rok, kameralna sala szkoleniowa i pokoje nad stajnią.Dla chcących zostać trenerem Horse Assisted Education