en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Horse Assisted Education

Książki o Horse Assisted Education

 

Koń jako trener. O facylitacji programów rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni trenerów

 

Wydawnictwo HorseSense 2016, Agata Wiatrowska, książka jest dokupienia w naszej Księgarni

 

Książka kompleksowo przybliża ideę programów rozwojowych z końmi (Horse Assisted Education). To podstawowa lektura z książek o Horse Assisted Education.  W poszczególnych rozdziałach przybliżona jest rola konia i co to właściwie znaczy, że koń jest trenerem. Kolejne zabierają w podróż w poszukiwania kontaktu z końmi poprzez kontakt ze sobą oraz opisują lekcje od koni trenerów, których doświadczają uczestnicy programów. W ostatniej części nakreślona jest też rola osoby prowadzącej czyli facylitatora, który tworzy przestrzeń rozwojową dla ludzi, w której konie są trenerami.

 

 

Menedżer uczy się od koni, Difin 2013, Agata Wiatrowska i Ilona Popławska

 

Książka opisuje doświadczenia z programów rozwojowych z końmi (Horse Assisted Education),w których – w ciągu ostatnich 10 lat – wzięli udział menedżerowie z kilkuset polskich i zagranicznych
firm najróżniejszych branż. Kim boję się być, Inicjowanie procesów zmian, W drodze do celu, Rozwijanie odporności psychologicznej, Między niemocą a przemocą, Budzenie efektu synergii,
Od rywalizacji do współpracy… to tylko niektóre z esejów znajdujących się w tej książce. Inspiracją do powstania każdego rozdziału były doświadczenia uczestników programów prowadzonych przez autorki oraz dyskusje po ćwiczeniach, które często dotykały spraw ważnych i fundamentalnych dla zdrowego i satysfakcjonującego życia zawodowego. Z tego powodu książka może okazać się wartościowa nie tylko dla tytułowych menedżerów i osób pracujących w organizacjach, ale też wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem, rozwojem innych osób oraz innowacyjnymi metodami uczenia się. Horse Assisted Education to metoda zaskakująca, której esencją jest uczenie się poprzez doświadczanie i eksperymentowanie, a efekty, jakie przynosi uczenie się od koni, wykraczają często poza stworzone do tej pory modele teoretyczne.

 

książka jest dokupienia w naszej Księgarni oraz w większości księgarni zwykłych i internetowych zarówno w wersji papierowej jak i e-booka.

 

Na tej stronie przedstawimy również zagraniczne książki, które były pomocne w naszej drodze do rozumienie Horse Assisted Education. Zapraszamu do lektury. Wszystkie książki są dostępne na Amazonie.

 

Horse sense and the human heart – what Horses can teach us about trust, bonding, creativity and spirituality

W jednej z najciekawszych książek na temat psychologicznego wpływu w trakcie coachingu z końmi  – „Horse sense and the human heart – what Horses can teach us about trust, bonding, creativity and spirituality”- autorki Adele i Deborah McCormick opisują swoje doświadczenia z rozwoju i terapii z końmi. Piszą w niej, że konie mają niespotykaną zdolność uświadamiania nam kim jesteśmy i czego potrzebujemy. Potrafią dotrzeć do takich obszarów w nas, które są niedostępne dla innych. Wnoszą w relacje z nami bezinteresowność, miłość, współczucie i zaufanie, a tym samym sprawiają, że i my sami bardziej otwieramy się na te wartości. Przebywając z nimi nabieramy większej pewności i zaufania do siebie. Otwieramy się na własne potrzeby i emocje, a tym samym na potrzeby i uczucia innych. Dzięki temu bardziej świadomie budujemy relacje.

 

What horses reveal

Książka Klausa Ferdinanda Hempflinga „What horses reveal” czyli „Co konie ujawniają?” pomaga w szczególności zaawansowanym facylitatorom odkrywać niuanse końskich osobowości i poszukiwania głębszego zrozumienie w jaki sposób pracują jako konie trenerzy. Pomaga też dobierać konie do teamów trenerskich, osób, ćwiczeń.

 

 

 

 

Undbridled success

 

W „Undbridled success” Julia Felton – członek EAHAE i Partner HorseDream dzieli swoje doświadczenia i lekcje sięgajać do swojej perespektywy facylitatora Horse Assisted Education, coacha, menedżera i konsultanta. Opowiada o tym jako konie mogą pomóc stac się bardziej świadomym, podłączonym do siebie i innych. Z własnej perspektywy przybliża elementu konceptu HorseDream. Skupia się na przywództwie, w szczególności opartym na zaufaniu i szacunku.

 

 

 

Why talk to a Guru? Whem you can whisper to a horse? – w wolnym tłumaczeniu – Po co rozmawiać z Guru? Jeśli możesz to zrobić z koniem?

Paul Hunting jest jednym z założycieli EAHAE i jednym z bardziej doświadczonych facylitatorów na świecie. Poświęcił się eksperymentowaniu z Horse Assisted Education w szczególności w kierunku transformacji ku autentyczności. Przybliża ideę „Komunikacji bez maski”, która rozszerzoan jest modelem teoretycznym będącym składowom konceptu HorseDream. Paul w swojej książce lokuje możliwości Horse Assisted Education w szerszym kontekście społecznym, duchowym i politycznym.

 

 

 

 

 Leadership beyond Measure

Leadership beyond Measure to książka Jude Jennison, która przybliża uczenie się do koni w celu transformacji liderów i biznesu. Osobista historia Jude to duży lęk przed końmi, który nie zatrzymał jej w realizacji jej wizji. Jude podkreśla, że przywództwa dzieje się poza sferą komfortu. „Jesli nie wiesz co powiedzieć, zrobić, lub myśleć to czas, żeby wziąść odpowiedzialność i zacząć przewodzić”.