en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Horse Assisted Education
„Konie pokazują kierunki” – Świat koni – wywiad z Agatą Wiatrowską:

„Często ludzie szukają jakiegoś mentora, guru, który wskaże im drogę, narzuci jakiś schemat myślenia. I ostatnią rzeczą, jaką chciałabym zrobić, to być dla kogoś takim guru. I koń też nie ma nim zostać. Efekt ma być taki, że po powrocie ze szkolenia sami dla siebie będziemy tym guru, zaczniemy stanowić punkt odniesienia. Chodzi o własne odkrycia, nie o ogrzewanie się w świetle czyichś idei.”

więcej

 

„Współpraca w organizacji przyszłości” – Personel Plus

Artykuł Agaty Wiatrowskiej i Ilony Popławskiej dotyczący kluczowego elementu funkcjonowania firm – współpracy. Bazując na doświadczeniu z programu rozwojowego Horse Assisted Education autorki prezentują pojęcie współprzywództwa i opisują podstawowe zjawiska na drodze budowania organizacji przyszłości. Ciekawy przykład procesu budzenia ducha współpracy wśród kadry zarządzającej firmą obsługującą lotniska opisany w bardzo klarowny sposób pomaga zrozumieć, w jaki sposób odrzucenie mechanizmów blokujących dobrą współpracę może sprzyjać rozwijaniu współprzywództwa. Współprzywództwo jest czymś innym niż przywództwo. Tutaj etapy przewodzenia i podążania, czyli pozwalania na kierowanie sobą, są naprzemienne, a czasem nawet przebiegają równolegle.

więcej

 

„Koń, który uczy” – Personel Plus 2011

Artykuł przybliżający koncept pracy z końmi w obszarze rozwoju umiejętności psychospołecznych, założenia i filozofię Horse Assisted Education. Autorka – Agata Wiatrowska wyjaśnia jak wyglądają warsztaty Horse Assisted Education i dlaczego to konie są trenerami. Naukowe podstawy działania metody nie są poznane, jednak metoda opiera się na sprawdzonych mechanizmach: uczeniu się przez doświadczenie i kotwiczenie emocjonalne, uczeniu się poprzez samodzielne stawianie sobie celów i poszukiwanie rozwiązań. Programy rozwojowe w asyście koni nie dają gotowych rozwiązań, tworzą raczej przestrzeń do wielowymiarowego doświadczania siebie. Kompleksowość i różnorodność świata, zdarzeń i zjawisk gospodarczych takiego pola do uczenia się, a nie gotowych wzorców potrzebuje najbardziej.

więcej

 

„Tu i teraz z koniem” – artykuł opublikowany na portalu Aktywna Mama

tekst Joanny Borysiewicz-Gardeła przybliżający metodę Horse Assisted Education z osobistej perspektywy uczestnika. Artykuł porusza obszar rozwoju osobistego oraz oddziaływania koni na wewnętrzny świat osoby.

W trakcie lektury można wczuć się w rolę osoby będącej w trakcie ćwiczenia z końmi na szkoleniu HAE i zobaczyć jedną z wielu perspektyw na te zagadnienia. Tylko jedną perspektywę i aż jedną, bardzo przemawiającą i bliską niejednemu z nas.

więcej

 

 

Radio Tok FM

Wywiad z Agatą Wiatrowską o Horse Assisted Education – Czego menadżer może nauczyć się od koni?

więcej

 

Wysokie Obcasy Extra

Artykuł „Czego Twój szef może nauczyć się od konia?”

więcej

 

Sukces

Artykuł w Sukcesie pt. „Końska dawka wiedzy”

więcej

 

Zwierciadło

Artykuł w Zwierciadle pt. „Koń prawdę Ci powie”

więcej

 

Wywiad z Agatą Wiatrowską w Polskim Radiu

Jak wyglądają szkolenia z końmi? jak można korzystać z nich w organizacji a jak w rozwoju osobistym?. Zapraszamy do wysłuchania krótkiej audycji o coachingu z końmi w Polskim Radiu.

więcej

 

 

TEDx Warsaw

Agata Wiatrowska była wykładowcą prestiżowego wydarzenia TEDx Warsaw. W Warszawie w konferencji wzięło udział 350 gości. Zapraszamy do obejrzenia 10-cio minutowego filmu, w którym przedstawiony jest nurt Horse Assisted Education i wizja świadomego przywództwa związana z tą metodą.

więcej

 

 

Koń pomoże wyszkolić dobrych przywódców

Warsztaty zaczynają się od ćwiczeń w plenerze, które są nagrywane kamerą. Uczestnic ym.in. obserwując grupę koni, próbują zgadnąć które zwierzę jest liderem. Kolejne zadania są już nieco trudniejsze. Muszą wspólnie poprowadzić konia na lince lub, w trudniejszej wersji luzem, przez specjalnie przygotowaną trasę. – W takim ćwiczeniu trzeba umieć ze sobą współpracować, zwłaszcza gdy koń nie ma ochoty na taki spacer. Po ćwiczeniach, zaczynają się rozmowy i wymiana wniosków. Dyskusja naturalnie przenosi się na płaszczyznę firmy – opowiada Agata Wiatrowska, prezes HorseSense. Dodaje, że zajęcia mają na celu zmianę kultury organizacyjnej, najczęściej z niepodzielnego przywództwa na „współprzywództwo” czyli większą skłonność do współpracy – Czasem w ten sposób firmy chcą rozwiązać konflikt między liderami a czasem próbują zmienić rywalizującą kulturę między ludźmi, promującą najlepszych, wytykającą najmniejsze potknięcie. Takie podejście wywołuje nieustanne konflikty – tłumaczy Agata Wiatrowska.

więcej

 

Newsweek o nas

Jedną z najbardziej nietypowych form coachingu i programów rozwojowych oferuje działająca w Warszawie HorseSense. W tym akredytowanym ośrodku szkoleniowym EAHAE (European Association of Horse Assisted Education) menedżerowie wszelkich szczebli pracują z końmi. Jedna z założycielek HorseSense, Agata Wiatrowska, przyznaje, że część uczestników początkowo nieufnie podchodzi do pomysłu współpracy ze zwierzętami. Niektórzy po wizycie w stadninie spodziewają się zabawy lub imprezy integracyjnej. Nic bardziej mylnego.

więcej

 

 

Dzień Dobry TVN

24 listopada 2009 gościem programu Dzień Dobry TVN była Agata Wiatrowska. Wywiad dotyczył komunikacji niewerbalnej i możliwości kształtowanie jej. Agata Wiatrowska dzieliła się doświadczeniem zdobytym podczasu pracy metodą Horse Assisted Education.

 

Aktorka Joanna Brodzik na szkoleniu HAE

Coaching z końmi (Horse Assisted Education) został przedstawiony w autorskim programie Joanny Brodzik poświęconym rozwojowi osobistemu „Dookoła siebie”. Program był emitowany w Telewizji Polskie na pierwszym i drugim programie.

więcej

 

Artykuł „Personal i Zarządzanie”

Artykuł pt.: „Wyjazdy integracyjno-motywacyjne – Dydaktyczna pogawędka z koniem”

więcej

 

Artykuł w Gazecie Prawnej

Artykuł w Gazecie Prawnej pt.: „Koń pomoże firmie wyszkolić dobrego menedżera”

więcej

 

Artykuł w „Koń polski”

Artykuł Koń Polski pt.:  „Pan trener… koń”

więcej

 

Galopem przez życie

Wywiad z Agatą Wiatrowską, prezesem HorseSense w Aktywnej Mamie
„Konie uczą dobrego „przyprawiania” życia. Jednych uczą wrażliwości, innych stanowczości. Ludzie się przy nich „porządkują”, uspójniają. Konie pozwalają odkryć swoje wartości, nadać im priorytety. Budują mosty między ludźmi. Robią całą masę dobrych rzeczy”

więcej