en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Horse Assisted Education

Należymy do sieci HorseDream i międzynarodowego stowarzyszenia EAHAE.

 

Partnerzy HorseDream dzielą główne założenia filozofii warsztatów, pracują w podobny sposób zachowując standardy edukacyjne, etyczne i bezpieczeństwa dla wielu klientów z całego świata. Większość partnerów HorseDream należy też do Europejskiego Stowarzyszenia Horse Assisted Education (EAHAE).

 

Sprawdzony koncept

HorseDream Partner

Koncept HorseDream  stosowany jest w organizacjach biznesowych od 1996 roku. Łączy w sobie doświadczenie z zastosowania koni do uczenia ludzi, nurty integralne i zrozumienie potrzeb rozwoju człowieka w kontekście otaczającego go świata.

 

Wywiad z Gerhardem Krebs założycielem HorseDream:                              

 

 

 

Międzynarodowa sieć

Ponad 110 partnerów HorseDream oferuje programy rozwoju pracowników w 25 krajach.

 

Jakość programów rozwojowych

Wszyscy partnerzy HorseDream ukończyli Szkołę Horse Assisted Education i otrzymali licencję HorseDream. Dzielą wspólne standardy edukacyjne, etyczne i bezpieczeńtwa.

 

Doświadczenie w pracy z organizacjami biznesowymi

Nasi partnerzy pracowali na całym świecie m. in. dla:

 

AEGON, Winterthur, Axel Springer, Barclays Wealth, Cap Gemini, Citibank, Deutsche Bahn, Ernst & Young, Hewlett-Packard, IKEA, ING Johnson & Johnson,  Karstadt AG, Kodak, McDonald’s, McKinsey, METRO Cash & Carry, Millennium Bank, NOKIA, PricewaterhouseCoopers, Procter & Gamble, RTL, SAP, Schenker, Winterthur, SHELL, Siemens, UniCredit, Vattenfall, Vodafone, Würth Elektronik, ZDF

 

Raz w roku odbywają się konferencje merytoryczne, które służą wymianie wiedzy i doświadczeń. Dwie z nich w 2008 i 2014 odbyły się w Polsce i byliśmy ich głównymi organizatorami.

 

Impresje z międzynarodowej konferencji facylitatorów Polska 2014


 

 

Szkolenia umożliwiające zostanie HorseDream Partnerem odbywają się również w Polsce i są prowadzone przez Agatę Wiatrowską z HorseSense. Osoby zainteresowane dołaczeniem do sieci HorseDream prosimy o kontakt. 

 

Warsztaty Licencyjne HorseDream

 

– Dystans i bliskość
– Ćwiczenia z kierowania
– Osiąganie celów, przezwyciężanie przeszkód

– Integralna Mapa /Integral HorseMapping/

Powyższe warsztaty są drogą do otrzymania licencji HorseDream.  Chcemy, abyś nauczył/a się więcej o naszym podejściu szkoleniowym do przywództwa i abyś mógł/mogła prowadzić samodzielnie podobne warsztaty. Kontrakt licencyjny Partnera HorseDream uzgodnimy po tym, jak zostaniesz członkiem EAHAE,  jak uczestniczyłeś/łaś w szkoleniu Train the Trainer  i jak będziesz uczestniczyć w czterech naszych warsztatach. Dopiero wtedy  mógł/mogła używać tytułu „Licencjonowany Partner HorseDream” na swojej stronie, w broszurach, ulotkach, itd.

 

“Dystans i bliskość”  to warsztat o pracy z klientami w tzw. picadero. Ta praca oparta jest na kwestiach opisanych przez Klausa Ferdinansa Hempflinga w książce p.t. „Tańcząc z końmi”  , która została opublikowana w Niemczech w 1993 roku („Mit Pferden tanzen”). Książkę tę polecamy szczególnie  w związku z pierwszym i drugim warsztatem.

 

“Ćwiczenia z kierowania”  to warsztat poświęcony pracy z klientami w  różnorodnych ćwiczeniach z obszaru przywództwa.   Prowadzenie konia to proces. Uczestnicy rozwijają umiejętności spostrzegania reakcji i zachowań konia oraz „zaufania całemu procesowi”.

 

“Osiąganie celów, przezwyciężanie przeszkód”  to warsztat o pracy z pojedynczymi klientami jak i grupami czy zespołami wykorzystujący różnorodne ćwiczenia praktyczne. Osiąganie celu to proces, przezwyciężanie przeszkód to też proces. Uczestnicy rozwijają umiejętność spostrzegania reakcji koni na postawione cele oraz przeszkody a także ponownie rozwijają umiejętność „zaufania całemu procesowi”. Cel to jedno, wizja osobista to drugie, a wspólna wizja to trzecie. Podczas tego warsztatu uczestnicy będą pracować nad własną i wspólną wizją.

 

“Integralna mapa”  to warsztat poświęcony pracy z klientami indywidualnymi, grupami czy zespołami w ustawieniach osobistych, zespołowych czy systemowych. Uczestnicy nauczą się, jak wykorzystywać konie w procesie ustawień i stawiać pierwsze kroki w kierunku podejścia integralnego Kena Wilbera, Freda Kofmana, Dona Becka, Petera Senge i innych.

 

Poza pracą z końmi dowiesz się więcej o naszych zasadach, wartościach, filozofii oraz podłożu teoretycznym.

Aby zostać licencjonowanym Partnerem HorseDream musisz podzielać naszą filozofię, wartości i główne założenia.

Nasza filozofia to system uczenia. Przyznajemy, że każdy ma rację w pewnych sytuacjach. To oznacza również, że nikt nie myli się w 100%. Takie myślenie powoduje, że stale się uczymy.

Ustanawiamy międzynarodową „Społeczność Licencjonowanych Partnerów HorseDream”, w której pracujemy razem. Nie powinno być w niej miejsca na konkurencję, tylko współpracę.