en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Horse Assisted Education

Facylitator jest liderem całego procesu odpowiedzialnym za jakość, merytorykę, bezpieczeństwo i samopoczucie koni i ludzi.

 

  • Podstawowym zadaniem facylitatora jest utworzenie i dbanie o zespół koni trenerów.

To co procentuje w zespole trenerów to relacja oparta o szacunek i zaufanie, promowanie niezależności, likwidowanie warunkowania czy posłuszeństwa (nie warunkujemy koni na zasadzie komfort dyskomfort lub innego rodzaju behawioralnego wpływu). Tak utworzony team – facylitator i konie trenerzy to podstawa jakości i bezpieczeństwa.

 

  • Poza tym facylitator jest liderem – osobą, która prowadzi konie i ludzi przez cały proces uczenia się i jest odpowiedzialny za przestrzeń która się tworzy. 

 

  • Dodatkowo zadaniem facylitatora jest „ułatwianie” uczenia się, poprzez moderowanie, coachowanie, tworzenie atmosfery, mapy myśli itd. 

 

O programach rozwojowych umożliwiających zostanie facylitatorem można przeczytać w zakładce Szkolenie facylitatorów.