blank

Minikurs – Taniec z układem nerwowym

Video, karty pracy i notatka wizualna – kroki 1 – 5
Zapraszam do pracy, za którą sobie podziękujesz!

#wyzwanieregulacja

Jesteśmy w takim momencie, że nasze układy nerwowe są wystawione na próbę. Możne je porównać do konia, który ma przebiec Wielką Partubicką… choć nigdy się na nią nie zapisał, ani do niej nie przygotował. Niepewność, zmiany i nawet jak sobie z tym jakoś radzimy… to nie radzą są inni, którzy są blisko nas. 

To co szwankuje to samo- i koregulacja układu nerwowego. Umówmy się – ona szwankuje i w codzienności, bo w szale rozpędu cywilizacji zapomnieliśmy jak jesteśmy zbudowani. I czego potrzebujemy, by czuć się dobrze, prawidłowo odpocząć i regenerować.

Nie ma lepszego momentu (i okazji), żeby poznać te tajniki i wprowadzić w życie.

Z minikursu dowiesz się:

  • dowiesz się o podstawach działania naszego autonomicznego układu nerwowego
  • stworzysz swoją własną mapę – tzw. profil osobisty i zaczniesz zauważać co się z Tobą dzieje w różnych sytuacjach
  • nauczysz się rozpoznawać oznaki, że zaraz przestawi Ci się układ nerwowy
  • rozpoznasz swoje zasoby regulujące
  • nauczysz się jak stosować te umiejętności w pracy ze sobą i w różnych rolach (liderskich, nauczycielskich, rodzicielskich, facilitatorskich, terapeutycznych itd).

To praktyczna podróż, w której nauczysz się jak “zarządzać” swoim układem nerwowym. I tu bardziej pasuje słowo “tańczyć” z układem nerwowym, bo on jest autonomiczny i ma w głębokim poważaniu “zarządzanie”.

W tym #antywyzwaniu poszerzamy i przekuwamy na umiejętności temat, o którym wspominałam w podcaście nr 64 “Taniec z układem nerwowym”. To kluczowa umiejętność w dobie pandemii, ale nie tylko!

To hasło wytrych, że coś tam się dzieje “ze stresu” (np. spada odporność), to nic innego jak przeskakujący nieadekwatnie i bez regeneracji NIEWYREGULOWANY układ nerwowy. WYREGULOWANY układ nerwowy jest jak taka WIRTUALNA maseczka i to o dużo bardziej holistycznym działaniu:)