en en en

Zobaczyć więcej – list po lekturze książki „Koń jako trener”

24 wrzesień 2016, autor: Agata Wiatrowska

Zobaczyć więcej – list po lekturze książki „Koń jako trener”

Dziękuję za poruszający list, który otrzymałam po lekturze książki „Koń jako trener”. Przekazanie, że relacja z końmi jest podstawą w pracy facylitatora i pokazywanie jak ją budować, żeby stworzyć przestrzeń rozwojową było moim priorytetem.

 

Choć nie byłam pewna czy to się uda „tylko” poprzez książkę.
Jest to też wzruszajacym dowodem na to, że w człowieku drzemie naturalny potencjał do samorozwoju, który czasami potrzebuje tylko delikatnych wskazówek. 
……………………………………………………………….
„Na razie dzięki Pani książce patrzę jeszcze uważniej na moje konie, pojawiają się w mojej głowie nowe interpretacje ich zachowań. Baby o ile zostawiona sama sobie jest rozluźniona, ciekawska, odważna, chętna do poznawania nowych elementów jej otoczenia to w moim towarzystwie robi sie dziwnie spokojna (zamrożona) a pod tym spokojem jest lęk, czasem na granicy paniki. Dzięki Pani słowom wreszcie to nazwałam i już mniej więcej wiem gdzie jest problem. Nie mam pojęcia co z nim zrobić ale przynajmniej mam teorię roboczą wyjaśniającą drastyczną zmianę jej postawy. (Baby jest u mnie od 1,5 miesiąca, to były koń wyścigowy i klacz hodowlana).
Eden z kolei mnie lubi, lubi masaż i zabiegi pielęgnacyjne, lubi olejki – ale czasem unikał mojego dotyku. Nie miałam pojęcia o co chodzi a teraz wiem, po prostu ‚teraz nie, dziękuję, teraz nie chcę być dotykany’. Proste. Tylko bez Pani książki wcale proste nie było.
 
Już jestem wdzięczna za Pani książkę bo choćby te dwa małe odkrycia są duże w naszym wspólnym życiu – a przecież odkryć jest i będzie więcej.”
Justyna Gawąd
……………………………………………………………….
Książka „Koń jako trener. O facylitacji programów rozwojowych z końmi i lekcjach od koni trenerów” jest już dostępna w naszym sklepiku.
 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.