en en en

Z wiatrem w grzywie – odcinek 1 – O mnie

20 sierpień 2018, autor: Joanna Borysiewicz-Gardeła

Z wiatrem w grzywie – odcinek 1 – O mnie

Z WIATREM W GRZYWIE – odcinek 1

Podcast Agaty Wiatrowskiej

Aby żyć odważniej i autentyczniej

 

Zapraszam Cię na 1 odcinek z serii podcastów „Z wiatrem w grzywie”.

W podcastach dzielę się wskazówkami z różnych obszarów rozwoju od przebudzenia i leczenia się, przez próby projektowania swojego życia do mistrzostwa osobistego. Posłuchaj i sprawdź czy to dla Ciebie!

 

 

 

W odcinku nr 1 opowiadam o tym jaki jest sens, abyś zajęła/zajął się rozwojem. Mówię także o sobie i moim doświadczeniu oraz powodach, które skłoniły mnie do nagrywania podcastów. Chciałabym dzielić się wskazówkami, które pomogły już wielu osobom zmienić swoje życie (wiele lat doświadczeń z programów rozwojowych na żywo, warsztatów i coachingu) w formie przystępnej i dostępnej dla każdego przez Internet. Zapisz się i słuchaj bezpłatnie kolejnych odcinków. 

 

 • Podcast – wygodna forma słuchania

  Możesz słuchać w samochodzie, autobusie czy tramwaju lub wykonywać różne czynności przy słuchaniu. Wystarczy telefon i słuchawki.

 

 • Po co słuchać o rozwoju?

  Podcasty będą dotykać jednego lub kilku obszarów rozwojowych, ale niezależnie od momentu rozwoju, w którym jesteś, mają być dla Ciebie inspiracją i pomocą. Możesz sięgać do danego odcinka wtedy, gdy potrzebujesz. Liczę, że znajdziesz tu drogowskazy dla swojej drogi, a dzięki temu odpowiedzi na swoje życiowe wątpliwości, niezależnie na jakim etapie rozwoju osobistego jesteś.

 

W jakich etapach rozwoju będą pomoce podcasty?

 • Budzenie się czyli pierwsze spotkania z rozwojem – jaki jest sens rozwoju i po co zaczynać?
 • Leczenie – Po odkryciu swoich potrzeb, które do niedawna spychaliśmy na bok i uświadomieniu sobie różnych zależności nadchodzi czas, aby się z tym zmierzyć, przepracować niektóre rzeczy, czasem bardzo intensywny czas. Bywa, że jest to czas „wylizywania ran” i zajmowania się obszarami, które wymagają zmian.
 • „Lejce w ręce”, obszar po procesie rekonwalescencji. Czas, w którym wiemy jakie są nasze mocne i słabe strony. Bardziej świadomie patrzymy na to, co możemy zrobić ze swoim życiem. Wiemy co chcemy zrobić. Czas projektowania swoich marzeń i swojej codzienności.
 • Obszar mistrzostwa osobistego czyli czas, gdy prowadzimy takie życie, jakie sobie zaprojektowaliśmy. Tutaj jest najwięcej dialogu ze światem, decydowanie o tym, w jaki sposób chcę się przyczynić do tego co się dzieje w świecie. W tym obszarze mieści się dojrzały rozwój czyli „wiatr w grzywie”.

 

Podcast trwa 11 minut. Sprawdź czy jest to coś dla Ciebie!

W kolejnych minutach podcastu możesz posłuchać o:
0:15 Przedstawiam się i mówię, czego można się spodziewać po nowej serii moich podcastów „Z wiatrem w grzywie”
1:16 „Wiatr w grzywie” to metafora życia pełną piersią, życia z siłą i mocą i sięgania po więcej
1:50 Dlaczego chcę przekazywać Ci wskazówki rozwojowe (wskazówki, które mają moc zmieniania życia) poprzez podcast?
2:39 Tu mówię o tym jaki jest sens rozwoju osobistego i po co w ogóle iść tą drogą? O 4 głównych etapach rozwojowych. O budzeniu, leczeniu, braniu lejcy w swoje ręce i łapaniu wiatru w grzywę aż do mistrzostwa osobistego.
7:55 O moim doświadczeniu liderskim i menedżerskim.
8:40 Jestem trenerem II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Coachem. Tutaj opowiadam z jakich nurtów czerpię, aby pomagać ludziom w rozwoju.
10:15 Po co słuchać podcastów?

 

 

Wymienione w odcinku:

Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Horse Assisted Education, konie, wskazówki rozwojowe, życie pełną piersią, mocne i słabe strony, inspiracje, psychologia humanistyczna, psychologia procesu, Gestalt, ustawienia systemowe, kinezjologia integralna, terapia tańcem i ruchem

 

Metafory związane z końmi wymienione w odcinku:

– z wiatrem w grzywie
– lejce w ręce

 

Listen to „Odcinek 1 O mnie, o 4 fazach rozwoju i czego można się spodziewać w podcaście” on Spreaker.

 

Oto początek i zapowiedź serii podcastów „Z wiatrem w grzywie”. Zapraszam do subskrybowania i słuchania.

 

Jak słuchać?

Podcastu możesz słuchać tutaj na mojej stronie. Możesz także zapisać się do newslettera, jeśli chcesz otrzymywać info o kolejnych odcinkach.

Zachęcam Cię również do  słuchania podcastów z użyciem specjalnej aplikacji do podcastów, którą możesz zainstalować na swoim urządzeniu, np. w telefonie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można słuchać robiąc inne rzeczy czy w trakcie podróży.

 

Na skróty:

Polecam: jeśli masz iPhone –  aplikację iTunes. Jeśli masz inny smartphone niż iPhone, z systemem Android – bezpłatną aplikację Player FM. Aplikacji wyszukujemy w Apple Store (na iPhonie) lub w sklep PLAY (w telefonach z Androidem). Poniżej podaję Ci bezpośrednie linki do mojego podcastu w danej aplikacji.

 

Z jakich aplikacji skorzystać?

Dzięki specjalnym aplikacjom słuchanie podcastów jest wygodne, łatwo znaleźć kolejne odcinki. Instalując aplikację w swoim telefonie, możesz subskrybować podcast „Z wiatrem w grzywie” i mieć dostęp do kolejnych odcinków, gdy się będą pojawiać. Odsłuchiwać można wtedy także będąc off line.

 • iTunes (iOS i Windows)

>> z Wiatrem w grzywie na iTunes

 • Stitcher (iOS, Android, Windows) – Stitcher to bezpłatna aplikacja, którą możesz znaleźć zarówno w Apple Store, jak i na Google Play, dostępna na iPhone’a, iPad, Android, Kindle Fire.

> z Wiatrem w grzywie na stronie STITCHER

 • Player fm (Windows, Android) – jeśli będziesz odsłuchiwać podcast przez stronę www  lub poprzez telefon z systemem Android.

>z Wiatrem w grzywie na Player fm

 

Możesz także użyć innej aplikacji – szukając podcastu po tytule: „Z wiatrem w grzywie”.

 

Miłego słuchania!

 

 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.