en en en

Webinar o samoświadomości z gościem: Anną Stasiak, dżokejką i facylitatorem HAE

17 kwiecień 2018, autor: Joanna Borysiewicz-Gardeła

Webinar o samoświadomości z gościem: Anną Stasiak, dżokejką i facylitatorem HAE

Zapraszamy do obejrzenia webinaru „O Samoświadomości” z cyklu Rozwój&Konie.

 

Webinar odbył się 4 kwietnia 2018. Na żywo uczestniczyło w nim wiele osób. Teraz można obejrzeć webinar bezpłatnie – wystarczy kliknąć w ekran na dole strony.

 

Agata Wiatrowska opowiada o kluczowych zależnościach związanych z samoświadomością oraz podejściem do koni (i innych, a także do życia ogólnie).

 

Tym razem oprócz  wprowadzenia Agaty do tematu samoświadomości:

 •  mamy gościa: Anię Stasiak 🙂

Ania jest byłym dżokejem, brała udział w 800 gonitwach, z których 130 wygrała. W pewnym momencie zaczęła opierać współpracę z końmi na bardziej świadomym i bezprzemocowym podejściu. Rok po tej zmianie – jej klacz na której startowała zostaje koniem roku…
Ania jest również uczestniczką naszego kurs online „Odkryj tajemnice koni i usłysz co chce powiedzieć koń” oraz absolwentką Szkoły facylitatorów.
Ania opowie o tym jak samoświadomość może zrobić cuda, w codzienności zarówno z końmi jak z życiem ogólnie.

 

Zachęcam do obejrzenia w spokojnym czasie. Na webinar z Anną Stasiak potrzeba 60 minut.

Mała zmiana związana ze samoświadomością przekłada się od razu na wszystkie obszary, nie tylko konie, ale także dzieci i innych ludzi, także zawodowo. Samoświadomości nie da się „zastosować” wybiórczo.

 

Warto nie ominąć tych fragmentów webinaru z Anną Stasiak:

 

 • nowe Intro Agaty [3:00]
 • czym jest samoświadomość, dlaczego jest ważna z końmi i co się dzieje poprzez nasze nieuświadomione myśli i emocje [8:31]
 • czy samoświadomość to technika wpływu na konie? [21:54]
 • rozmowa z gościem Anną Stasiak – byłą dżokejką, facylitatorką Horse Assisted Education [23:45]
 • co może dać samoświadomość dla osoby doświadczonej w obcowaniu z końmi [31:12]
 • o udziale Ani w kursie online u Agaty Wiatrowskiej Odkryj tajemnice koni co uporządkował a co wprowadził nowego [35:42]
 • z pytań od uczestników webinaru: w jaki sposób być z koniem gdy przeżywamy trudniejsze emocje smutek czy złość [46:59]
 • dopasowywane działania do swojego stanu i stanu konia – gdy koń ma zły dzień…[50:01]
 • dlaczego często droga do jazdy konnej jest zbyt szybka i co mówi nam lęk czy strach; co możemy zrobić gdy się boimy i czy na pewno mamy zawsze wsiadać na konie niezależnie od sytuacji [52:30]
 • kontakt do Ani – > Biały koń

 

Jeśli nie zwracamy uwagi na naszą psychikę (emocje, myśli, ale też ich wpływ na ciało, zachowania), jesteśmy dla konia zbiorem niekontrolowanych wiadomości, z którym koń próbuje po prostu przetrwać.

 

 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.