en en en

Webinar Agaty Wiatrowskiej o stawianiu granic

30 kwiecień 2018, autor: Joanna Borysiewicz-Gardeła

Webinar Agaty Wiatrowskiej o stawianiu granic

Czy zdarza się, że druga osoba nie uznaje Twoich uczuć? Nie daje Ci do nich prawa? Czy stawiasz granice, gdy ktoś nie pozwala Ci myśleć w określony sposób? Przekraczanie osobistych granic może dotyczyć zarówno fizycznego obszaru, jak i intelektualnego, emocjonalnego czy duchowego.

 

Już dzisiaj możesz mieć dostęp do wiedzy, która pomoże Ci usprawnić wyrażanie siebie i zaznaczanie swoich granic. Zaczniesz zauważać zachowania i sytuacje, które przekraczają Twoje osobiste pole. A dzięki temu możesz lepiej bronić tego, na czym Ci naprawdę zależy.

 

 

WEBINAR O STAWIANIU GRANIC to miniszkolenie, które przybliża nieoczywiste zależności związane ze stawianiem granic.

 

 

Na miniszkoleniu dowiesz się:

  • Czym jest osobiste pole, które warto chronić? [7:33]
  • O tym, że jeśli umiesz chronić swoje granice to masz większy wpływ na rzeczywistość, więcej energii i dobrego samopoczucia [9:04]
  • Dlaczego sytuacja, w której nigdy w ogóle nie naruszamy granic drugiej osoby jest utopią [11:58]
  • Jak zauważyć, że nasze granice są przekraczane (niby powinniśmy wiedzieć gdzie mamy nasze granice, ale nie zawsze od razu wiemy; czasami boli nas brzuch, czujemy się bezradni lub się złościmy z niewiadomych przyczyn). Zasada „3 Z” pomoże Twojemu umysłowi to wszystko uporządkować, aby zacząć lepiej funkcjonować [16:08]
  • O tym, że warto rozpoznać, w jakiej relacji jesteśmy, bo w sytuacjach przemocowych standardowe metody stawiania granic nie działają i co można wtedy zrobić, aby zadbać o swoje potrzeby [23:25]
  • Zdrowy taniec porozumienia dwóch istot istnieje także z końmi… [38:22]
  • Czy stawianie granic jest czymś innym niż wyrażanie feedbacku? [51:12]
  • Czy bezpiecznie jest pozwalać koniom mówić „nie”?[52:15]

 

Ważne jest wzięcie odpowiedzialności za wyrażanie swoich granic. (…) To ja jestem odpowiedzialna za to, żeby powiedzieć, że coś mi przeszkadza, że czuję, że ktoś nie bierze mojej opinii pod uwagę, że mam jakiś pomysł… Jeśli trzymam to w sobie, a później żle się czuję, to nie mogę oczekiwać, że świat to zauważy. Biorę za to odpowiedzialność. Uwaga na typ D – „zabór”; w zaborze osoba, która go doświadcza nie jest odpowiedzialna za tą sytuację.

 

 

Więcej o tym jak zauważać, dbać i reagować w różnych sytuacjach – w webinarze, który  można zakupić tutaj.  Zapraszamy do wysłuchania. Potrzeba 59 spokojnych minut. Aby dać sobie ten czas dla siebie na potężną dawkę wiedzy, która może nam pomóc w codziennych sytuacjach, może okazać się, że będzie trzeba już teraz postawić jakąś granicę:)

 

 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.