en en en

Magiczna rozmowa z Ewą Murach – właścicielką Niebieskiego Szczura

13 lipiec 2018, autor: Agata Wiatrowska

Magiczna rozmowa z Ewą Murach – właścicielką Niebieskiego Szczura

Zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy Ewy Murach* z Agatą Wiatrowską*. To trochę jak podsłuchiwanie prywatnej rozmowy telefonicznej. Wejście do czyjegoś świata na chwilkę i powrót z nowym kawałkiem myśli. Kawałkiem, który będzie już na zawsze Twój.

Rozmowa budująca, napełniająca energią, w pewnym sensie magiczna. Możesz przejść obok tego obojętnie, ale możesz też zaprosić to do swojego świata.

 

*Ewa Murach- właścicielka siedliska Niebieski Szczur , facylitatorka Horse Assisted Education, absolwentka Szkoły facylitatorów Agaty Wiatrowskiej

*Agata Wiatrowska – właścicielka ośrodka HorseSense, od 12 lat prowadzi programy rozwojowe z końmi, prowadzi Szkołę facylitatorów

 

Posłuchaj o tym:

  • czy warto iść za swoim wewnętrznym głosem
  • jak powstała nazwa siedliska Ewy i jak zauważać małe rzeczy, z których można czerpać energię i pomysły na działanie
  • ile wytrwałości potrzeba, aby być na drodze, na której chce się być i jak dochodzić do swojego celu
  • jak zaufanie pomaga zmieniać rzeczywistość (o koniach w stajni otwartej)
  • przez jakie przeszkody trzeba przejść, aby spełnić swoje marzenia
  • jaką rolę w tym wszystkim miała Szkoła Facylitatorów prowadzona przez Agatę

 

A oto początek rozmowy:

Ewa: Od czterech lat mam gospodarstwo ekologiczne i agroturystyczne”Siedlisko Niebieski Szczur” na Pojezierzu Drawskim. Mam także swoje konie oraz konie, które wypadły z użytkowania jeździeckiego i wymagają szczególnej opieki i naturalnej rehabilitacji. Mam także za sobą pierwszy sezon i miejsce gdzie mogę przyjąć mała grupę gości.

Agata: Powiedz, skąd ta ciekawa nazwa „Niebieski Szczur”? Wiem, z naszej współpracy, że interesuje gości i przykuwa uwagę 

Ewa: Jest historia… i nawet autentyczna…nie taka jak historia o potworze z Loch Ness.
To jest mój sen pierwszej nocy w tym niezwykłym starym domu, w szczerym polu, który stał się moim domem…

 

Cała rozmowa poniżej (55 minut) do wysłuchania tutaj lub do pobrania na swój telefon lub komputer. W rozmowę trzeba się wsłuchać, więc wybierz na to spokojny moment:)

 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.