en en en

Kraina Wolnych koni

24 marzec 2014, autor: Berenika Bratny

Kraina Wolnych koni

Spotkanie z wolnymi końmi wyzwala w nas niekiedy duże emocje. Widząc stado spokojnie pasące się na łąkach, cieszące się przestrzenią i swobodą ruchu często zadajemy sobie pytania dotyczące naszej własnej wewnętrznej wolności. Na ile jesteśmy w stanie jej doświadczać, czy ograniczamy sami siebie czy pozwalamy sobie żyć pełnią życia? Co znaczy dla nas spełnione życie w wolności? Konie żyją tu i teraz, są osadzone w teraźniejszości, jak nikt inny potrafią cieszyć się chwilą i czerpać radość z każdej sekundy istnienia. Są w tym mistrzami. Obserwując je i wchodząc z nimi w interakcje możemy nauczyć się, co tak naprawdę jest dla nas ważne. W chwilach ciszy, zawieszenia pojawiają się pytania…

Konie są niezastąpionymi przewodnikami w obszarach takich jak przywództwo, empatia, współpraca, życie w zgodze z naturą, sluchanie siebie. I mówią, choć nie używają słów…

 

 

więcej o Krainie Wolnych koni www.wolnekonie.org

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.