Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
en en en
Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Koncepcja i cele Szkoły Facylitatorów Programów rozwojowych z końmi Horse Assisted Education:

Szkoła Facylitatorów obejmuje kompleksowe przygotowanie do prowadzenia programów rozwojowych z końmi zarówno dla osób indywidualnych jak i grup.

Szkoła składa się z kilku zjazdów obejmujących kilka modułów, które uzupełnione są treningiem zadaniowym pomiędzy zjazdami. Celem Szkoły jest przekazanie doświadczenia i wiedzy dotyczącej tajników tej pięknej, ale jeszcze mało poznanej drogi rozwoju człowieka.

Merytorycznie Szkoła uwzględnia i odnosi się do uznanych nurtów Horse Assisted Education i podejść do koni i pracy z ludźmi m.in. HorseDream, Klaus Ferdinand Hempfling, Barbara Rector (Adventure in Awareness), Jackie i Herb Stevenson (Experiential Learning with Horses and Nature), Non Voilent Communication, Jude Guenter (Teaching Horse), Linda Kohanov i wiele innych. Program jest wynikiem 10 lat doświadczeń Agaty Wiatrowskiej, udziału w szkoleniach u wyżej wymienionych osób i nieustannej superwizji w ramach struktur EAHAE. Rozbudowana Szkoła Facylitatatorów jest skierowana do osób, które z rozwojem człowieka spotykają sie poraz pierwszy lub uważają, że potrzebuja treningu umiejętności w obszarze facylitowania (w odróżnieniu od Train the trainer który tej części nie zawiera).

Szkoła składa się z dwóch cześci bazowej (3 pierwsze zjazdy) i dyplomowej (2 kolejne zjazdy). Po części bazowej uczestnicy tworzą ścieżkę rozwoju facylitatora wspólnie z superwizorem. Absolwenci uzyskują Dyplom Facylitatora Programów rozwojowych z końmi Horse Assisted Education.

Treningi zadaniowe obejmują budowanie relacji z końmi trenerami, przygotowywanie koni do doświadczeń, rozwój osobisty oraz przeprowadzenie miniwarsztatu HAE.

 

Struktura Szkoły Facylitatorów:

 

1. Koń trener

Tworzenie fundamentu – zespołu koni trenerów

Przygotowanie koni i aspekty bezpieczeństwa

Holistyczne podejście do stworzenia warunków dla koni trenerów

Moja osobista relacja z każdym z koni trenerów (trening zadaniowy)

 

2. Projektowanie programów rozwojowych

Znaczenie konia w symbolice i rzeczywistości

Rozumienie i doświadczenie czym jest rozwój

Rozwój w kontakcie z końmi (na poziomie mentalnym, emocjonalnym i fizycznym)

 

3. Tworzenie sytuacji edukacyjnej w trakcie programów

Triada: koń-uczestnik-facylitator

Teoria uczenia się przy koniach

– rola układu limbicznego

– koherencja

– język i jego bariery

– uczenie się przez doświadczenie

Horse Assisted Education a inne metody rozwojowe

Uznani nauczyciele metody

Zasady facylitowania

Praktyka facylitowania

 

4. Osobowość facylitatora

Facylitator jako lider

Autentyczność facylitatora jako narzędzie pracy

Relacja z koniem trenerem

Poszukiwanie swojej wizji

 

5. Facylitowanie procesowe i narzędziowe

Rodzaje facylitacji (procesowa, tematyczna)

Różne rodzaje doświadczeń

Narządzie facylitatora (wybór koni, struktura, projektowanie doświadczeń, prowadzenie omówień)

Praktyka facylitowania

 

6. Potencjał metody

– Rozwój osobisty i rozwój organizacyjny

– Praca z różnymi grupami docelowymi

 

7. Superwizja treningów zadaniowych i przygotowanie do prowadzenia własnego programu

Trudne sytuacje w trakcie szkoleń

Błędy w facylitowaniu i sposoby radzeniu sobie z nimi

Projektowanie własnego programu

Przygotowanie planu działania (kolejne kroki)

 

 

Korzyści z uczestnictwa w Szkole Facylitatorów:

– kompleksowe przygotowanie do prowadzenia warsztatów z udziałem koni trenerów pod kątem merytorycznym (facylitowanie, praca z grupą) i  organizacyjnym (przygotowanie koni trenerów, planowanie dnia warsztatowego, przygotowanie materiałów)

– prowadzenie Szkoły przez osobę akredytowaną do uczenia facylitatatorów Horse Assisted Education (akredytacja zarówno EAHAE i HorseDream)

– poznanie ćwiczeń z różnych nurtów Horse Assisted Education

– opieka merytoryczna w trakcie Szkoły przez Agatę Wiatrowską (konsultowanie i superwizja treningów zadaniowych)

– dostęp do oferty dla zaawansowanych facylitatorów w ośrodku HorseSense (udział w dniach superwizyjnych, spotkania uaktualniające i przekazujące najnowszą wiedzę z międzynarodowych konferencji EAHAE)

– dołączenie do międzynarodowej sieci facylitatorów Horse Assisted Education

– głębokie, osobiste doświadczenie rozwojowe

– stworzenie osobistej ścieżki rozwoju facylitatora i wsparcie w tej drodze.

Zapraszamy do przeczytania o poprzedniej edycji Szkoły na blogu.

Dyplom Facylitatora otrzymuje uczestnik całości Szkoły, który zrealizował treningi zadaniowe.

Opinie uczestników o Szkole facylitatorów:

(…) No ale Szkoła to nie same przyjemności, w końcu bez przesady. Były też trudniejsze kwestie do uświadomienia sobie czyli mówiąc po ludzku, do ogarnięcia. Jedna z nich dotyczy tego, co nieświadome. Do tej pory sprawy były w miarę proste, to co  istnieje to jest to, co można zobaczyć lub/i poczuć  (innymi słowy to nad czym moja świadomość w ten lub inny sposób panuje) i wszystko to jest poddane w jakimś stopniu kontroli (a raczej iluzji kontroli, jestem byłym ‘control freak’ jeszcze w procesie zdrowienia z tej przypadłości). No i ta Szkoła jasny gwint uświadomiła mi, że nieświadomości co prawda nie widać i nie czuć – ale ona JEST.

Justyna Gawad

Przeczytaj cały tekst Justyny o Szkole Facylitatorów

 

Miejsce rozwoju niepowierzchownego. Esencjonalne doświadczenia. Zielone światło dla intuicji, prawdy, przestrzeń do głębokiego namysłu, zaproszenie do zajrzenia pod maski. Kompendium profesjonalizmu i wiedzy, tak w odniesieniu do pracy z końmi, jak z przyszłymi uczestnikami warsztatów. Twoje autentyczne otwarcie i dzielenie się umiejętnościami, Spokój i moc. Ze zjazdu na zjazd czułem się coraz bardziej jak uczeń w kontakcie mistrzem Yodą. Dzięki temu jestem teraz bardziej świadom tego, co mam a czego potrzebuję, czuję się lepszy w nawigowaniu przez życie, silniejszy. Rozwinąłem także i ugruntowałem swój warsztat trenerski, jestem gotów by samodzielnie przygotować i poprowadzić warsztaty HAE.

Tomasz Ołdak

Dla kogo jest ta Szkoła?

Szkoła przeznaczona jest dla osób, które chcą zdobyć umiejętności facylitowania programów rozwojowych z końmi i facylitowania ogólnie. Jako wstępną zasadę przyjeliśmy przyjmowanie do Szkoły osób powyżej 21 roku życia. Przewidujemy grupę ok. 6-8 osobową. Szkoła jest zarówno dla absolwentów Train the trainer, jak również dla osób rozpoczynających swoją przygodę z programami rozwojowymi z końmi.

 

Prowadzenie:

 

Opiekunem merytorycznym Szkoły i prowadzącą poszczególne moduły jest Agata Wiatrowska.

Akredytowany facylitator z uprawnieniami do uczenia kolejnych facylitatorów w European Assosiation of Horse Assisted Education i HorseDream.

 

Facylitator z powołania. Certyfikowany coach, trener II stopnia, właścicielka HorseSense, dyrektor międzynarodowego stowarzyszenia European Assiociation of Horse Assisted Education (EAHAE), licencjonowany HorseDream Partner.

Przez 10 lat pracowała jako manager w firmie konsultingowej PwC (specjalizacja w doradztwie strategicznym i rozwoju CSR – Corporate Social Responsibility).

Jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce.  Od 2005 roku prowadzi programy rozwojowe z końmi dla organizacji, firm oraz osób indywidualnych. Prowadzi szkołę facylitatorów metody i doradza przy tworzeniu organizacji oferujących coaching z końmi.

Współpracowała z  IKEA, AIESEC, BRE Bank, Bank Millennium, Bayer, BZ WBK, Capgemini, CitiBank, DHL, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Hewlett-Packard, Procter&Gamble, Teva, TVP 2.

Współtworzy i prowadzi projekty rozwoju przywództwa, przedsiębiorczości, aktywności zawodowej w całej Polsce i na świecie (m.in. w ramach program Leader realizowanym przez Lokalne Grupy Działania czy programu Leonardo da Vinci uczenie się przez całe życie).

Od 2008 prowadzi międzynarodowe projekty rozwoju przywództwa (konferencja, grupy studyjne, spotkania) z ludźmi z całego świata. W 2014 zorganizowała w Polsce konferencję „Przywódzwto z sercem”, w której wzięli udział przedstawiciele z 18 krajów z całego świata.

Jest autorką książki „Koń jako trener. O facylitacji programów rozwojowych z końmi i lekcjach od koni trenerów”, wydanej w 2016 roku oraz współautorką książki „Menedżer uczy się od koni”, Difin, 2013.

 

Terminy:

I zjazd 21-22.10.2017

II zjazd 18-19.11.2017

III zjazd 16-17.12.2017

Pomiędzy zjazdem III i IV tworzenie osobistej ścieżki facylitatora.

IV zjazd 10-11.02.2018

V zjazd 10-11.03.2018

Między zjazdami treningi zadaniowe: budowanie relacji z końmi trenerami, przygotowywanie koni do doświadczeń, poszukiwanie osobistej wizji i przeprowadzenie miniwarsztatu HAE.

 

Lokalizacja:

Stajnia Celinów – ośrodek HorseSense na terenie województwa mazowieckiego.

 

Cena:

9.500 zł przy płatności jednorazowej (1000 zł opłata rezerwacyjna płatna 7 dni od zgłoszenia i 8500 zł płatne na miesiąc przed pierwszym zjazdem, cena zawiera wyżywienie i napoje w ciągu całego dnia oraz nocleg w pokojach nad stajnią)

10.500 zł przy płatności w ratach (1500 zł opłata rezerwacyjna płatna 7 dni od zgłoszenia i 6 rat po 1500 zł).

Cena obejmuje udział we wszystkich zjazdach, wyżywienie oraz nocleg, przerwy kawowe oraz superwizję treningów zadaniowych.

 

Zapisy:

W celu rezerwacji miejsca prosimy o wypełnienie formularza i wpłatę opłaty rezerwacyjnej. Ilośc miejsc jest ograniczona. Po wniesieniu opłaty odbędzie się konsultacja indywidualna (spotkanie osobiste lub w wyjątkowych przypadkach skypowe, jej celem jest sprawdzenie motywacji, oczekiwań oraz możliwości spełnienia wymagań Szkoly facylitatorów). W przypadku niezakwalifikowania się do Szkoły opłata rezerwacyjna jest zwracana po potrąceniu 200 zł opłaty administracyjnej za proces rekrutacyjny.

Grupa zamyka się przy maksymalnie 8 osobach.

Link do formularza zgłoszeniowego.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: biuro@horsesense.pl

Zapraszam! 

 

 

Jeśli zainteresowała Ciebie idea uczenia się od koni – zapraszam do pobrania bezpłatnego E-booka: 7 niezwykłych miejsc na świece, gdzie konie pomagają zwiększyć autentyczność i osobisty potencjał. Zapisując się dodajesz się od razu do naszej listy z newsletterem na którą wysyłamy informacje co u nas i ciekawostki z tego obszaru. Oczywiście z listy możesz się w każdym momencie wypisać:)