Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x
en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Pobierz Ebook

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Droga Kobiety jest zaproszeniem do doświadczenia w którym wyrazić się może idea, do której nawiązuje taka pozycja jak „Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes.

W trakcie tego spotkania tworzymy przestrzeń do zajęcia się tymi aspektami kobiecości, które najbardziej tego potrzebują. Kobiety osiągają naturalnie dojrzałość fizyczną, natomiast aspekty psychiczne, które są potrzebne do świadomego życia jako kobieta są często zaniedbane.

Kobieta i koń

Koń w naturalny sposób łączy nas z kobiecymi jakościami: łagodną siłą, obecnością, delikatnością, uwaznością na siebie i innych, twórczością. Oczywiście nie z wszystkimi naraz.  Stopniowo można poczuć i skontaktować się z kwestiami, które są najbardziej pilne. Horse Assisted Education tworzy przestrzeń w której może ujrzeć światło dzienne i rozwinąć się osobisty kobiecy potencjał, ale też wziąść odpowiedzialność za to co wymagane jest od dojrzałej kobiety.

 

 

 

 

W tym sensie Droga Kobiety to zaproszenie do osobistej wędrówki, którą oddaje poniższe cytat:

  

„Cykle życia kobiety […] są następujące: regularnie i systemtycznie oczyszczać swoje myśli, odnawiać wartości. Regularnie wyrzucać z psychiki rzeczy trywialne i błahe, zamiatać własną jaźń, odkurzać myśli i odczucia. Rozpalanie trwałego ognia pod życiem twórczym, systematycznie gotowanie na nim pomysłów ma oznaczać przede wszystkim gotowanie rzeczy oryginalnych, których nikt inny jeszcze nie robił, by wykarmić wieź z dziką naturą.”

„Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes

Na warsztatach rozwojowych z końmi pojawiają się kobiety, które chcą wzmocnić swoją intuicję, autentyczność, działanie w oparciu o własny potencjał. Dotrzeć do źródeł dobrej kobiecej siły.  Często kobiety, które wiedzą, że muszą coś zmienić w swoim życiu, bo dalej „tak nie dadzą rady”.

 

Program ma charakter inicjacyjno/transformacyjny. Jest idealnym wsparciem np. na następujące momenty życiowe: macierzyństwo: osadzenie w nowej roli, znalezienie osobistego rytmu i siły, relacje: poszukiwanie, budowanie, rozstanie, osobista ścieżka zawodowa: osadzenie w swojej tożsamości zawodowej, „efekt opuszczonego gniazda”, ja wobec norm społecznych: osobista tożsamość.

 

 

 

„Droga Kobiety umożliwiła mi uświadomienie sobie rzeczywistości w jakiej żyję. Była przewodnikiem do siły, która przywróciła mi osobistą wolność i pozwoliła stanąć w oko w oko z silną kobietą we mnie. To był początek wielkiej transformacji.”

Sara, uczestnicka warsztatów Horse Assisted Education

 

Program składa się z 4 warsztatów rozwojowych z końmi (metodą Horse Assisted Education) odbywających się co miesiąć w kameralnej 7 osobwej grupie. Każdy warsztat składa się z kilku praktycznych ćwiczeń z końmi, które pozwalają na wielowymiarowe doświadczanie siebie, odkrywanie różnych sposobów działania  i aktywne tworzenie rozwojowej rzeczywistości. Po ćwiczeniach następują dyskusje wokół zdobytych doświadczeń. Nie ma odgrywania ról, hipotetycznych dyskusji psychologicznych. Koncentrujemy się na żywym i dostępnym doświadczeniu. Warsztat odbywa się w Agroturstyce Antoniew, w sercu Polski, na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Gościł nas będzie stary wiejski dom z drewnianych bali, piec i kuchnia kaflowa, zapach drewna i skrzypiące drewniane podłogi. Przepiękna puszcza bolimowska to lasy i polany przypominające istniejącą tu kiedyś kulturę budnicką tzw. wolnych ludzi. Gospodarze oferują wyżywienie domowej roboty, w tym własnej produkcji pyszne sery od mleka krowy Loli.

 

Prowadzenie: Agata Wiatrowska, założycielka HorseSense, pionierka metody Horse Assisted Education w Polsce i na świecie, prowadzi od prawie 10 lat warsztaty rozwojowe z końmi. Zawodowo przeszła drogę od korporacji do własnej działalnosci. Prywatnie konie przeprowadziły ją przez kilka życiowych zakrętów.

Program „Droga kobiety” powstał w moim sercu, na bazie osobistych doświaczeń i przestrzeni którą dostałam od koni, która pomogła mi godnie (prze)życ najtrudniejsze chwile. Chciałbym na warszatach pomóc koniom poprowadzić uczestniczki w kierunku kontaktu z wewnętrzną siłą, konieczną w szczególności w momentach, kiedy trzeba coś zmienić. Program jest długoterminowy – 4 spotkaniowy. „

Agata Wiatrowska

Terminy: 

23-24.09.2017 I zjazd
4-5.11.2017 II zjazd
2-3.12.2017 III zjazd
13-14.01.2018 IV zjazd
Godziny: sobota 11:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 15:00.
Lokalizacja:
Agroturystyka Antoniew
Antoniew 37a
96-315 Wiskitki
Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – odbieramy ze stacji PKP Jesionka (ok. 2,8 km do agroturystyki).

Co zrobić, żeby dołączyć do programu rozwojowego?

Na program zapraszamy kobiety po 30 roku życia. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez formularz. Koszt udziału wynosi 450 zł za zjazd plus koszty wyżywienia i noclegu 170 zł – > razem 620 zł za jeden warsztat, czyli za cały program 2.480 zł (700 zł płatne w momencie zapisów, pozostała część 30 dni przed pierwszym zjazdem).

Po zgłoszeniu zaprosimy na krótką konsultację przez skype.

Zapraszamy!