en en en
10 kroków do zwiększenia swojej siły wewnętrznej

Wpisz swój adres email, aby bezpłatnie otrzymać poradnik PDF.

Autentyczna i spójna komunikacja

Spotkanie z mistrzami komunikacji niewerbalnej. Poszukiwanie spójności na poziomie emocji, myśli, ciała i ducha.

Świadome przywództwo

Przywództwo jest nieustającym uczeniem się i wyciąganiem wniosków. Ekspertyza i to co wiemy – nie jest tu  wystarczające. Ważna jest wizja. Liczą się bardzie pytania, niż odpowiedzi. Zauważanie, a nie wiedzenie.

Horse-Sense czyli mądrość życiowa

Uruchamianie rozwiązań z szacunkiem do tego co historyczne i otwartością na nowe. Wzmacnianie działań w oparciu o ponadczasowe i uniwersalne wartości.

Międzynarodowy know-how i autorskie podejście

Współtworzymy międzynarodową sieć facylitatorów. Prowadzimy kompleksowe szkolenia facylitatorów.

Ośrodek

Droga Kobiety jest zaproszeniem do doświadczenia w którym wyrazić się może idea, do której nawiązuje taka pozycja jak „Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes.

W trakcie tego spotkania tworzymy przestrzeń do zajęcia się tymi aspektami kobiecości, które najbardziej tego potrzebują. Kobiety osiągają naturalnie dojrzałość fizyczną, natomiast aspekty psychiczne, które są potrzebne do świadomego życia jako kobieta są często zaniedbane.

 

Kobieta i koń

Koń w naturalny sposób łączy nas z kobiecymi jakościami: łagodną siłą, obecnością, delikatnością, uwaznością na siebie i innych, twórczością. Oczywiście nie z wszystkimi naraz.  Stopniowo można poczuć i skontaktować się z kwestiami, które są najbardziej pilne. Horse Assisted Education tworzy przestrzeń w której może ujrzeć światło dzienne i rozwinąć się osobisty kobiecy potencjał, ale też wziąść odpowiedzialność za to co wymagane jest od dojrzałej kobiety.

 

 

W tym sensie Droga Kobiety to zaproszenie do osobistej wędrówki, którą oddaje poniższe cytat:

 

Cykle życia kobiety […] są następujące: regularnie i systemtycznie oczyszczać swoje myśli, odnawiać wartości. Regularnie wyrzucać z psychiki rzeczy trywialne i błahe, zamiatać własną jaźń, odkurzać myśli i odczucia. Rozpalanie trwałego ognia pod życiem twórczym, systematycznie gotowanie na nim pomysłów ma oznaczać przede wszystkim gotowanie rzeczy oryginalnych, których nikt inny jeszcze nie robił, by wykarmić wieź z dziką naturą.

„Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes

 

Na warsztatach rozwojowych z końmi pojawiają się kobiety, które chcą wzmocnić swoją intuicję, autentyczność, działanie w oparciu o własny potencjał. Dotrzeć do źródeł dobrej kobiecej siły.  Często kobiety, które wiedzą, że muszą coś zmienić w swoim życiu, bo dalej „tak nie dadzą rady”.

 

 

 

Inicjacja i transformacja

Program ma charakter inicjacyjno/transformacyjny. Jest idealnym wsparciem np. na następujące momenty życiowe: macierzyństwo: osadzenie w nowej roli, znalezienie osobistego rytmu i siły, relacje: poszukiwanie, budowanie, rozstanie, osobista ścieżka zawodowa: osadzenie w swojej tożsamości zawodowej, „efekt opuszczonego gniazda”, ja wobec norm społecznych: osobista tożsamość.

 

 

 

Joanna Duda, uczestniczka programu Droga kobiety:

To było moje pierwsze :tak bliskie spotkanie z końmi. Byłam pod ogromnym wrażeniem połączenia ich wielkiej siły i energii z delikatnością i chęcią współpracy.  Podczas warsztatów miałam szczęście przebywać z grupą wspaniałych dziewczyn: każda z innego świata, z różnym doświadczeniem życiowym oraz zawodowym, a jednak łączyła nas jedna historia. To były momenty, kiedy milczenie w odpowiedzi było cenniejsze niż najmądrzejsze rady, kiedy mogłyśmy otworzyć się, licząc na szacunek i zrozumienie, wspierać się, śmiać i płakać. Połączenie tego doświadczenia z pracą z końmi oraz symboliką książki „Biegnąca z wilkami” sprawiło, że te spotkania były jedynymi w swoim rodzaju i będę często do nich wracać. Do codziennej rzeczywistości zabieram ze sobą: Pielęgnowanie uważności, intuicji i emocji, praca ze słabościami – ale nie na zasadzie ich wytępienia i wstydzenia się za nie, ale oswojenia i wykorzystania wtedy, kiedy będą niezbędne. Od Agaty (prowadzącej) bije spokój i pozytywna energia. Tego rodzaju warsztaty są bardzo trudne do zrealizowania- bazujemy na emocjach, skupieniu, pracujemy ze zwierzętami, do których też trzeba mieć odpowiednie podejście. Wszystko zagrało. Agata czuwała nad całością, ale nie narzucała swojego planu, dając potrzebną przestrzeń do wypowiedzi, rozmów, a czasem milczenia. Czułam duże wsparcie jej obecności i odwagę, aby zrobić lub powiedzieć o niektórych rzeczach. Dziękuję!

 

Agata Kudlik, uczestniczka programu Droga kobiety:

Dokonywanie się zmiany na poziomie niewerbalnym jest największą siłą tych warsztatów. Myślę że wiele osób ma, przynajmniej w zarysie, świadomość swoich trudności czy ograniczeń. Ja taką świadomość również miałam, podobnie jak systematyczną pracę nad sobą. Warsztaty z końmi pozwalają na analizę na głębszym poziomie. Umożliwiają prawdziwe emocjonalne poczucie zmiany, a nie tylko intelektualną wiedzę w jakim kierunku warto iść. W moim przypadku możnaby powiedzieć że nie dowiedziałam się o sobie niczego, czego bym nie wiedziała. Ale po raz pierwszy poczułam, że nie tylko „wiem”, ale też „czuję” i umiem wprowadzić to w życie. Takie odczucie jakby nagle trudne kwestie stały się jasne i klarowne. Trudne do ujęcia słowami, poza jednym: jest to absolutnie potężna zmiana.

 

Agnieszka Mayilov, uczestniczka programu Droga kobiety:

Głębokie osobiste doświadczenie na kilku poziomach tj. emocji, myśli, ciała, zachowań. Doświadczenia z końmi (zadania indywidualne i grupowe, obserwacje) w kontekście omawianych tematów oraz baśni z „Biegnącej z wilkami” pozwalały mi na symboliczne ale i realne wdrożenie ich w życie. Dzięki temu moje refleksje i odkrycia stosuję w codziennym życiu, podczas podejmowania ważnych dla mnie decyzji zawodowych i osobistych. Zabieram ze sobą wiele refleksji, a najważniejsze to: Autentyczność jest zawsze możliwa i dostępna, daje napęd do działania. Przejawia się w tym, że wiem, co czuję, jakie są moje potrzeby, co się dzieje ze mną, jestem w kontakcie z rzeczywistością i świadomie wybieram. Intuicja jest potężną siłą, mogę ją rozwijać np. poprzez moje pasje, relacje z innymi osobami – zawsze warto znaleźć czas na celebrowanie dobrych momentów w naszym życiu, to pokazuje szacunek wobec siebie i innych. Polecam kobietom, które pragną jakiejś zmiany, chcą pełniej i szczęśliwiej żyć, osiągnąć cele zawodowe osobiste, chcą się podzielić swoim doświadczeniem z innymi kobietami.

 

Struktura programu:

Program składa się z kilku dwudniowych intensywnych warsztatów rozwojowych z końmi (metodą Horse Assisted Education) odbywających się co miesiąć w kameralnej 6-8 osobowej grupie. Każdy warsztat składa się z kilku praktycznych ćwiczeń z końmi, które pozwalają na wielowymiarowe doświadczanie siebie, odkrywanie różnych sposobów działania  i aktywne tworzenie rozwojowej rzeczywistości. Po ćwiczeniach następują dyskusje wokół zdobytych doświadczeń. Nie ma odgrywania ról, hipotetycznych dyskusji psychologicznych. Koncentrujemy się na żywym i dostępnym doświadczeniu. Warsztat odbywa się w Agroturstyce Antoniew, w sercu Polski, na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Gościł nas będzie stary wiejski dom z drewnianych bali, piec i kuchnia kaflowa, zapach drewna i skrzypiące drewniane podłogi. Przepiękna puszcza bolimowska to lasy i polany przypominające istniejącą tu kiedyś kulturę budnicką tzw. wolnych ludzi.

 

Prowadzenie:

Agata Wiatrowska, założycielka HorseSense, pionierka metody Horse Assisted Education w Polsce i na świecie, prowadzi od prawie 10 lat warsztaty rozwojowe z końmi. Zawodowo przeszła drogę od korporacji do własnej działalnosci. Prywatnie konie przeprowadziły ją przez kilka życiowych zakrętów.

 

Program „Droga kobiety” powstał w moim sercu, na bazie osobistych doświaczeń i przestrzeni którą dostałam od koni, która pomogła mi godnie (prze)życ najtrudniejsze chwile. Chciałbym na warszatach pomóc koniom poprowadzić uczestniczki w kierunku kontaktu z wewnętrzną siłą, konieczną w szczególności w momentach, kiedy trzeba coś zmienić. Program jest wielospotkaniowy.

Agata Wiatrowska

Terminy: 

7-8.04.2018I zjazd
2-3.06.2018 II zjazd
30.06-1.07.2018 III zjazd

 

Godziny: sobota 11:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 15:00.

 

Lokalizacja:
Agroturystyka Antoniew
Antoniew 37a
96-315 Wiskitki

 

Dobry dojazd samochodem: z autostrady A2 węzeł Wiskitki ok. 10 km oraz pociągiem – odbieramy ze stacji PKP Jesionka (ok. 2,8 km do agroturystyki).

 

Co zrobić, żeby dołączyć do programu rozwojowego?

Na program zapraszamy kobiety po 30 roku życia. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie przez formularz. Koszt udziału wynosi 410 zł za zjazd plus koszty pobytu w ośrodku 260 zł – > razem 670 zł za jeden warsztat, czyli za cały program 2.010 zł (700 zł płatne w momencie zapisów, pozostała część 30 dni przed pierwszym zjazdem).

Po zgłoszeniu zaprosimy na krótką konsultację przez skype.

 

Zapraszamy!