en en en

7 niezwykłych miejsc na świecie, gdzie konie pomagają zwiększyć autentyczność i osobisty potencjał

29 maj 2017, autor: Agata Wiatrowska

7 niezwykłych miejsc na świecie, gdzie konie pomagają zwiększyć autentyczność i osobisty potencjał

Koń jako trener i przewodnik to innowacyjna propozycja, choć oparta na historycznych i symbolicznych fundamentach. Już nasi przodkowie zauważyli (i to w większości kultur), że koń stwarza możliwość do kształtowania charakteru. Ówcześnie programy rozwojowe z końmi są połączone z humanistycznymi podstawami rozwoju człowieka, prowadzone przez profesjonalistę – facylitatora i umożliwiają ludziom (niezależnie od posiadanych doświadczeń z końmi) uczenie się w ich obecności umiejętności społecznych: intra i interpersonalnych oraz kompetencji niezbędnych do nawigowania w życiu. „7 niezwykłych miejsc na świecie, gdzie konie pomagają zwiększyć autentyczność i potencjał” to przewodnik po miejscach, gdzie konie pełnią taką rolę.

 

Nieodkryte

Jak zaczęłam swoją podróż z końmi i rozwojem nie spodziewałam się, że tak wiele mamy jako ludzie do odkrycia w tym obszarze. Często za płotem, czasami w stajni do której uczęszczamy, czasami gdzieś u znajomych mamy nieodkryty skarb – konia. Konia, którego możliwości wsparcia człowieka w rozwoju są dopiero odkrywane. A już spektakularne.

 

Niezwykłe miejsca

Stworzyłam ten e-book, żeby przybliżyć czytelnikom 6 miejsc na świecie, które poznałam i własny ośrodek, który tworzę. Osoby, które w tych miejscach poznałam włożyły serce i dużo pracy, żeby umożliwić innym ludziom uczenie się od koni.  Znając ich w większości osobiście – opisuję to oczywiście subiektywnie i z wielką wdzięcznością za to, co robią dla innych i za to czego się od nich nauczyłam i ciągle uczę.

 

 

Zapraszam do wspólnej wirtualnej podróży po tych miejscach.

 

 

 

 

Agata Wiatrowska - Horsesense.pl

Agata Wiatrowska - prowadzi HorseSense – ośrodek programów rozwojowych z końmi. Jest pionierką pracy z końmi w rozwoju ludzi w Polsce. Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku.

HorseSense powstało z połączenia misji wspierania ludzi w rozwoju i pokazania światu nieodkrytego potencjału koni – jako nauczycieli i przewodników. Agata jest certyfikowanym facylitatorem programów rozwojowych z końmi (certyfikat mistrzowski EAHAE, licencja HorseDream), certyfikowanym coachem i trenerem II stopnia. Posiada międzynarodową akredytację do szkolenia facylitatorów programów rozwojowych z końmi wydaną przez European Assosiation of Horse Assisted Education.

Jest autorką książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener. O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013.